Strona główna Aktualności Polityka Przewaga nieliczna

Przewaga nieliczna

0

Znamy nieoficjalne wyniki głosowania do Senatu. Sprawdź, który z kandydatów zdobył więcej głosów.

Wszystko wskazywało na to, że Maciej Łuczak wygra z Andrzejem Owczarkiem. Nieoficjalne wyniki, pokazują jednak co innego.

Maciej Łuczak (PiS) w Pabianicach zdobył 11980. Andrzej Owczarek, startujący z listy Platformy Obywatelskiej, zdobył ich o 669 więcej, czyli 12649. To zaledwie niecałe 3 proc. różnicy. Wojciech Brzeski, na którego pabianiczanie mogli również oddawać swój głos, osiągnął wynik 3416 głosów.

W głosowaniu na senatora, pabianiczanie oddali łącznie 28 045 głosów ważnych oraz 1 594 nieważnych.

Walka między Łuczakiem a Owczarkiem, w wielu obwodach była mocno wyrównana, a różnice w liczbie oddanych głosów niewielkie. W Gimnazjum nr 2 (obwód nr 17) kandydat PiS dostał zaledwie o dwa głosy więcej niż kandydat z PO. Również o dwa głosy więcej, tym razem na szalę Owczarka, oddano w obwodzie wyborczym nr 33, w Przedszkolu Miejskim nr 16 przy ulicy Bugaj 58. W obwodzie 34 (PM nr 16) obaj politycy zdobyli taką samą liczbę głosów – 295. W obwodzie nr 37 (Gimnazjum nr 3) Owczarek wygrał zaledwie jednym głosem. Taka sama sytuacja miała miejsce w obwodzie nr 39. Remis odnotowano także w Domu Pomocy Społecznej przy ul. Łaskiej 86. Zarówno kandydat Pis jak i PO dostali po 3 głosy.

 

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments