Strona główna Aktualności Z miasta Oni powalczą o mandat

Oni powalczą o mandat

6

5 maja minął termin zgłaszania kandydatów w wyborach uzupełniających do Rady Miejskiej w okręgu nr 10.

Znani są już wszyscy kandydaci, którzy 14 czerwca powalczą o mandat radnego w wyborach uzupełniających w okręgu nr 10. Do wzięcia jest mandat po Piotrze Roszaku.

O mandat walczyć będą: Tomasz Stusio (KWW Tomasza Stusio), Marian Koczur (KWW Mariana Koczura), Halina Rokuszewska (KWW Pabianicka Lewica), Sebastian Bajer (KWW Praca i Bezpieczeństwo), Wojciech Wójtowicz (KWW Prawo i Sprawiedliwość Wojciecha Wójtowicza).

Po raz trzeci radnym tej kadencji będzie starał się zostać Tomasz Stusio, członek partii KORWiN. Najpierw nie udało mu się zostać radnym powiatowym (zdobył 137 głosów), potem bez powodzenia startował w wyborach uzupełniających do Rady Miejskiej w okręgu nr 12 (zdobył 17 głosów). Czy w jego przypadku sprawdzi się powiedzenie do trzech razy sztuka?

Tyle samo prób na swoim koncie ma Marian Koczur, który był radnym poprzedniej kadencji oraz przewodniczącym Komisji Gospodarki Komunalnej i Inwentaryzacji. Nie powiodło mu się jesienią w wyborach prezydenckich (zajął ostatnie 7. miejsce), nie został też radnym (w okręgu nr 23 zajął dopiero 6. miejsce z 53 głosami).

Mające w tej kadencji tylko jednego radnego SLD wystawiło 53-letnią Halinę Rokuszewską, która w listopadowych wyborach startował w okręgu nr 3. Zdobyła wówczas 150 głosów zajmując trzecie miejsce. Mandat z tego okręgu zdobyła wtedy reprezentantka Platformy Obywatelskiej Grażyna Wójcik zdobywając 224 głosy. Działaczka SLD jest pracownikiem Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej.

Mające samodzielną większość w Radzie Miejskiej Prawo i Sprawiedliwość wystawiło Wojciecha Wójtowicza, który jest nauczycielem wychowania fizycznego w Gimnazjum nr 2. Z kolei KWW Praca i Bezpieczeństwo, którego pełnomocnikiem jest Agata Barden związana z Blokiem Samorządowym Razem wystawiło Sebastiana Bajera.

Swojego komitetu nie założyła Platforma Obywatelska. Najwyraźniej działacze tej partii doszli do wniosku, że po kompromitacji ich członka Piotra Roszaka (oddał mandat radnego, gdy na jaw wyszły jego oszustwa – WIĘCEJ) nie mają szans w tych wyborach startując samodzielnie.

Okręg nr 10 obejmuje śródmieście, część Starego Miasta i zahacza o Bugaj. Mieszczą się tutaj dwa obwody:

Obwód nr 19 ulice: Bohaterów, Kolbego, Kościuszki, Łąkowa od nr 1 do nr 18 – obie strony, Mariańska, Moniuszki od nr 1 do nr 24 – obie strony, Narutowicza, Skłodowskiej-Curie nr 1 i nr 2, Zamkowa od nr 16 do nr 18 – strona parzysta. Mieszkańcy głosują w Miejskim Ośrodku Kultury przy Kościuszki.

Obwód nr 20 (z lokalem wyborczym w ZNP przy Kilińskiego) obejmuje ulice: Bracka nr 1 i nr 2, Bugaj od nr 1 do nr 67 – strona nieparzysta i od nr 2 do nr 50 – strona parzysta, Ewangelicka, Grobelna, Sobieskiego, Kazimierza, Kilińskiego, Kopernika – strona nieparzysta, Kościelna od nr 1 do nr 13 – strona nieparzysta i od nr 2 do nr 16 – strona parzysta, Lipowa, Skargi od nr 1 do nr 37 – strona nieparzysta i od nr 2 do nr 30 – strona parzysta, Poprzeczna od nr 1 do nr 12 – obie strony, Stary Rynek, Grota Roweckiego od nr 1 do nr 8 – obie strony, Strażacka, Warszawska od nr 1 do nr 11 – strona nieparzysta, Wąska, Zamkowa od nr 2 do nr 14 – strona parzysta.

REKLAMA
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

platforma wraz z lemingami już dawno się skompromitowała, nie tylko w Pabianicach ,czas na zmianę, tylko Wojtek Wójtowicz !!!

Znam Wojtka Wójtowicza ,porzdąny facet i fajny nauczyciel
Uczył mojego syna WF i bardzo go dzieci lubiły
Panie Wojtku ,powodzenia Adam P.

BSR widzę że siega po ostatnie rezerwy
Adamski nie jest popularny i przegrywa wszystkie wybory ,to wystawił swojego szwagra ,moze coś jemu uda sie ugrać
Nie ma jak rodzinne układy

Żałosny to jesteś ty cymbale.

Jak się miło zaraz robi, gdy zaczynają się wybory.

Propaganda działa , co widać poniżej.