Strona główna Aktualności Polityka Platforma zadowolona z wyborów

Platforma zadowolona z wyborów

8

Działacze Platformy Obywatelskiej cieszą się z największej ilości głosów w mieście. Dziś na konferencji prasowej podziękowali mieszkańcom za poparcie.

Choć Komitet Wyborczy Platformy Obywatelskiej w Pabianicach stracił 12 % głosów w stosunku do wyborów sprzed 5 lat, działacze nie kryją radości.

– Pomimo ostrej nagonki po 7 latach rządzenia nadal jesteśmy liderem – mówi Krzysztof Rąkowski, przewodniczący klubu PO w Radzie Miejskiej. – To dobry prognostyk przed wyborami samorządowymi. Chcemy jeszcze bardziej dotrzeć do mieszkańców z naszą ofertą i popracować nad frekwencją.
Za poparcie dziękował też Arkadiusz Jaksa, kandydat PO na prezydenta Pabianic.
Komitet Wyborczy PO zdobył 2116 głosów mniej w Pabianicach i jest to prawie 12 % niż 5 lat temu. Pomimo tego partia Donalda Tuska została liderem w mieście i wyprzedziła Prawo i Sprawiedliwość o 186 głosów. W poprzednich wyborach ta różnica wyniosła 3159 głosów.

W powiecie pabianickim wygrało jednak PiS, które zdobyło 8634 głosy i wyprzedziło PO o 0,75 % (178 głosów). O takim rezultacie zdecydowały wyniki z gminy wiejskiej Pabianice (m.in. Bychlew, Piątkowisko) oraz Dłutów.

REKLAMA
8 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Jaksa gospodarz pełną gębą. A co tam 15 tyś wydać za jedno drzewko. Ma gest … szkoda,że nie ze swoich pieniędzy. Takich to specjalistów PO pcha na Prezydenta.

POmyliliście się, w Pabianicach rządzicie już 8 lat, nie 7 :-/

W całej Polsce to samo. Ludzie chyba mają zamiast mózgów papkę z gunwa wybierając takich złodziei.

Masz , oczywiście na myśli wygranych w powiecie pabianickim …z tym się zgodzę …

A jak tam pan Marian i jego słynny spot … a’la Kononowicz ….. „żeby nie było bandyctwa, żeby nie było złodziejstwa, żeby nie było niczego …”

„Choć Komitet Wyborczy Platformy Obywatelskiej w Pabianicach stracił 12 % głosów w stosunku do wyborów sprzed 5 lat, działacze nie kryją radości.” Bardzo dobrze, że portal powyższy fakt odnotował. Nie wiem jak można nazywać sukcesem utratę 13% poparcia względem 2009 roku. Wówczas na PO w Pabianicach oddano 48% głosów, dziś jest to jedynie 35%. Nie wiem też jak można się cieszyć z symbolicznej przewagi nad PiS (186 głosów) wobec ponad 3 tysięcy 5 lat temu. Taka udawana radość jest możliwa tylko w ramach propagandy sukcesu, której przykładem jest ostatnia konferencja prasowa pabianickiej Platformy. „– To dobry prognostyk przed wyborami samorządowymi.”… Czytaj więcej »

Panie Hodak. Za przeproszeniem ciskasz się Pan pod każdym artykułem politycznym jakby to Pańska partia tutaj tasowała karty, a jesteście w tak czarnej du…, że to mała głowa 🙂 Poza tym Pan przecież tylko ulotki rozdaje. Gdyby nie te oznaczenia na zdjęciach, to bym Pana w ogóle tam nie zauważył, bo znaczysz Pan tam tyle, co Polska w rankingu FIFA 🙂 Spokojnie, na wielką politykę przyjdzie czas. Jeszcze żebyś Pan te ulotki dawał każdemu, ale Pan sobie wybierasz ludzi, a jak chłopak w kapturze przejdzie obok Pana, to masz Pan gęsią skórkę i ręki z makulaturą nie wyciągniesz 🙂