Strona główna Styl życia Uroda i zdrowie Problemy dziecka z koncentracją i nauką? To może być optodysleksja

Problemy dziecka z koncentracją i nauką? To może być optodysleksja

0
W Centrum Rehabilitacji Wzroku przeprowadzane są przesiewowe badania ortoptyczne wzroku dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym, dzięki którym można stwierdzić bądź wykluczyć tę podstępną wadę widzenia.

– Jeżeli dziecko ma problemy w nauce m. in. z czytaniem i pisaniem, nie potrafi skoncentrować się na nauce, nie czyta ze zrozumieniem, nie rozwiązuje zadań, nie pracuje w takim tempie jak jego rówieśnicy może to świadczyć o optodesleksji, która również może dotyczyć dorosłych – tłumaczy ortoptystka z Centrum Rehabilitacji Wzroku przy. ul. 20 stycznia 58/3 w Pabianicach.

Badanie obejmuje:
· wstępną ocenę ostrości wzroku do dali i bliży
· badanie zeza ukrytego i jawnego
· test różnicowania kolorów i kontrastów
· badanie widzenia obuocznego.

Jeśli badanie wzroku potwierdzi omawianą wadę bardzo ważna jest rehabilitacja zaburzeń wzrokowych. Dzięki odpowiednio dobranym ćwiczeniom możliwe jest przywrócenie wielu nieprawidłowo rozwiniętych lub utraconych funkcji wzrokowych.

– Terapie wzrokowe mają największą skuteczność u dzieci i młodzieży, dlatego tak ważna jest wczesna diagnostyka – mówią zgodnie specjaliści.

Zapisy na specjalistyczne badanie pod numerem 691 47 12-17 lub w gabinecie ortoptycznym w Pabianicach przy ul. 20 stycznia 58/3 bądź na adres mailowy: kasiamlyn1003@gmail.com. Możliwy jest dojazd do pacjentów niepełnosprawnych.

CRW znajduje się przy ul. 20 Stycznia 58/3
REKLAMA

Dodaj komentarz

1600
  Subskrybuj  
Powiadom o