Strona główna Aktualności Z miasta Prezes na L4, dyrektor na L4. Kolejne zmiany w szpitalu

Prezes na L4, dyrektor na L4. Kolejne zmiany w szpitalu

6

Rada nadzorcza Pabianickiego Centrum Medycznego chce, aby zarząd spółki był wieloosobowy. Dość nietypowo na propozycję zareagował dotychczasowy dyrektor medyczny – Amer Houli.

– To zbyt duża odpowiedzialność, żeby zarząd spółki miał tylko prezesa, jak dotychczas – tłumaczy Monika Mosiewicz z rady nadzorczej PCM. – Docelowo zarząd ma być trzyosobowy, w którego w skład wejdzie prezes, dyrektor medyczny oraz finansowy. Tak rada nadzorcza ustaliła z właścicielem, którym jest prezydent.

Kiedy o planach poinformowany został Amer Houli, następnego dnia przyniósł zwolnienie lekarskie. Choruje już od około miesiąca. W związku z tym, na członka zarządu powołana została Dorota Jędrzejczyk-Okońska, z którą podpisana została umowa o pracę na zastępstwo.

– Kiedy wróci pan Amer umowa ta wygasa. Nie podjęliśmy jeszcze ostatecznej decyzji co do jego przyszłości w spółce. Wszystko zależy od tego co wyjaśni i co powie. Każdemu trzeba dać szansę. Bycie członkiem zarządu w spółce komunalnej wiąże się z tym, że trzeba spełniać wiele wymogów formalnych – dodaje Monika Mosiewicz.

Dziś o godz. 14.00 mija termin składania ofert w konkursie na prezesa zarządu PCM. Do środy pobranych zostało 11 zestawów aplikacyjnych. W czwartek, 5 listopada nastąpi otwarcie kopert.

Dominika Konopacka , dotychczasowa prezes PCM, w dalszym ciągu przebywa na zwolnieniu lekarskim. Choruje od połowy czerwca, dlatego nie można rozwiązać z nią umowy o pracę.

 

REKLAMA
Poprzedni artykuł„Zwodował” Dodge’a
Następny artykułLepkie, złote rączki
Subskrybuj
Powiadom o
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

a co na to ZUS

ZUS nie ma czasu, bo jest na kontroli u Pana Włodka prowadzącego od 20 lat warzywniak i który miał czelność zachorować.

Kobieta za to się po świecie najeździ teraz. Kicha na ZUS. Widocznie już się leczyła wcześniej… Przynajmniej jeszcze tatę wspomogła, który nie przemęczał się w pracy (o ile w ogóle raczyl przyjść).

Tak wygląda cały kraj!

Adam zejdź na ziemię wybory się skończyły.

Człowiek jest dobrej roboty, wykonuje ciężką robotę i to się odbija na zdrowiu stad zwolnienia długie.
Czego Wy od Tych osób chcecie?

dobra koniec ironii

to jest k***a skandal co się od*******a w tym kraju