Strona główna Aktualności Z miasta Pozbądź się z domu niepotrzebnych ubrań. Strażnicza szafa czeka

Pozbądź się z domu niepotrzebnych ubrań. Strażnicza szafa czeka

9
Masz w domu niepotrzebne ubrania? Oddaj je potrzebującym w ramach zbiórki odzieży dla bezdomnych, organizowanej przez straż miejską.

To coroczna akcja tej formacji przed zimą. Możemy pozbyć się z naszych domów rzeczy, które są nam zbędne, natomiast bardzo przydadzą się innym ludziom. W jakim terminie? Od najbliższego czwartku (1 października) do 10 listopada. Przez cały ten czas odzież będzie przyjmowana w komendzie przy ul. Narutowicza 33, codziennie od godz. 8.00 do godz. 20.00.

– Szczególnie mile widziane są kurtki, swetry, dresy, spodnie, czapki, szaliki, rękawiczki, skarpety, łapcie i buty – wyjaśniają funkcjonariusze.

Ponieważ zbiórka cieszy się coraz większym powodzeniem, w tym roku będą oni nie tylko przyjmować odzież w swojej siedzibie, ale też zbierać ją w czterech dodatkowych punktach na terenie miasta. Samochód straży miejskiej stanie:

  • 8 października (w czwartek) w godz. 16.00 – 18.00, na parkingu przy kościele św. Maksymiliana (ul. Jana Pawła II nr 46)
  • 14 października (w środę) w godz. 16.00 – 18.00, na parkingu przed Szkołą Podstawową nr 16 (ul. 20 Stycznia 9/13)
  • 22 października (w czwartek) w godz. 16.00 – 18.00, na parkingu przed Biedronką (ul. Smugowa 31)
  • 28 października (w środę) w godz. 16.00 – 18.00, na parkingu przy ul. Łaskiej 90
REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
9 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

a podatek od wzbogacenia kto odprowadzi? wolę sprzedać na olxie. Wystarczy, że z moich podatków idzie na utrzymanie bezdomnych bahorów i kartyn co przegrali życie.

widzę zawistne pełne niezrozumienia minusy, bez wypowiedzi i uzasadnienia! Ja prowadzę firmę. Mam kilkunastu pracowników których co miesiąc muszę opłacić. Muszę opłacić koszty działalności. W tym dać haracz w postaci podatku, na utrzymanie MOPS’owych nieudaczników. To są dziesiątki tysięcy złotych do zarobienia i oddania. W każdym początku miesiąca jestem więc biedniejszy od każdego z tych bezdomnych! Ale wstaję rano i zapieprzam cały dzień, tydzień, miesiąc, święta i wolne dni, bez skomlenia o kasę i darmowy wikt. Czego nie rozumiecie? Czemu minusujecie wypowiedź kogoś kto wnosi coś dla ludzkości i daje pracę innym. Żenua naprawdę…. PS. uważam że każdy bezdomny jeśli… Czytaj więcej »

A może byś Pan Businessman zatrudnił kilku bezdomnych?

Mam już zatrudnionych sprawdzonych i pełnowartościowych pracowników. Czytaj moje posty ze zrozumieniem to zaczaisz co miałem do przekazania. Podpowiem ci trochę i opiszę moją historie . Byłem biedny, okradli mnie, straciłem dom i rodzinę, nie miałem grosza przy sobie. Teraz mam firmę, pracowników, gdyż zamiast chlać i ciągłego daj daj daj, ma pan złotówkę, zakasałem rękawy i dziś jestem kimś, a nie bezdomnym. Łożę wystarczająco datków na Mopsy i inne wydatki dla karyn i ich bahorów, abym miał jeszcze coś dawać dodatkowo, zwłaszcza komuś kto olewa system i kładzie lachę na wszelkie wartości będąc tylko roszczeniowym biorcą. Co jakiś czas… Czytaj więcej »

Czy to jest Straż Miejska czy może Armia Zbawienia jak w USA ? Taką działalnością powinna zająć się Opieką Społeczną a nie funkcjonariusze powołani do utrzymania porządku i bezpieczeństwa w mieście. Oto przykład dlaczego kiedy potrzebujemy pomocy ze strony takiej formacji jaką jest SM to oni nigdy nie mają ani czasu ani środków . No ale skoro ktoś poleca im prowadzenie takiego czegoś to nie jest już tylko śmieszne ale niezrozumiałe na co są kierowane pieniądze podatnika w Pabianicach..

A może Straż zajęła by się zadymiarzami z Topolowej ? Oni tam chyba palą ubrania zamiast je oddać.

IMG_20200928_181339670.jpg
Last edited 26 dni temu by Grzegorz

Już po wyglądzie widać że to nie jest dym „niezdrowy”. Prędzej jakiś koks. Zapal sobie butelkę, folię lub jakieś inne tworzywo sztuczne i zobaczysz jak będzie wyglądał wtedy dym

Last edited 26 dni temu by Palacz

palą stołki, krzesła i co tam się zmieści bo zimno, bo nie mają kurtek od straży 🙂

kuriozum! SM „dokarmia biednych” jednocześnie karając ich za palenie śmieci i opalanie kabili. Biedni sa bo zostali obciążeni karami za opalanie. NIe płaca to są bezdomni dzięki zajęciom windykatorów za niopłacone mandaty. Dzięki nowym ciuchom będą mogli chodzić i wybierać śmieci i kable ze śmietników do opalania… wtedy przyjdzie SM da kurtkę i wręczy mandacik