Strona główna Sport Sporty walki Podium PTC w Janowie Lubelskim

Podium PTC w Janowie Lubelskim

0

Zawodnicy PTC wywalczyli drugie miejsce w klasyfikacji klubowej w zapasach stylem klasycznym. Ruszają na OOM.

II Puchar Polski kadetów rozegrał się w dniach 1-3 kwietnia. Był to drugi etap eliminacji do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, która odbędzie się już pod koniec miesiąca w Lubawie. Zakwalifikowało się do niej czterech zawodników PTC. Bezkonkurencyjny w kategorii 85 kg, Michał Dybka, zdobywca srebrnego medalu w kategorii 100 kg, Jakub Ambroziak oraz Jakub Błachowicz, który po ciężkiej walce zakończył zawody z brązem w kategorii 46 kg. Kwalifikację uzyskał także Sebastian Szymczyk po zajęciu 9 miejsca w najliczniejszej kategorii wagowej – 63 kg.

Poza pierwszą szesnastką eliminacji znaleźli się Jakub Didoch (54 kg) i Szymon Zastrużny (63 kg). Wiktor Wójcik, startujący w przedziale 50 kg, czeka na decyzję komisji PZZ w sprawie akceptacji jego udziału w OOM.

Przed Ogólnopolską Olimpiadą Młodzieży, zapaśnicy PTC spróbują swoich sił w międzynarodowym turnieju odbywającym się w Poznaniu w dniach 9-10 kwietnia. Po tych zawodach Michał Dybka oraz Jakub Ambroziak będą uczestniczyć w tygodniowym obozie polskiej kadry.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments