Strona główna Sport Sport młodzieżowy Młodzicy z medalami MP. Dybka, Ludwiczak i Pik powołani na zgrupowania kadry...

Młodzicy z medalami MP. Dybka, Ludwiczak i Pik powołani na zgrupowania kadry Polski

0

W miniony weekend w Kostrzynie jedenastu młodych zapaśników z PTC Pabianice wzięło udział w IX Mistrzostwach Polski Młodzików w zapasach, styl klasyczny.

Najlepiej w zmaganiach poradzili sobie Borys Miszczak, który został Mistrzem Polski oraz Olivier Maksymowicz, który zdobył srebrny krążek mistrzostw kraju. Obaj zawodnicy są z tej samej kategorii wagowej 85kg. Dlatego też, jeden musiał uznać wyższość drugiego.

Walka finałowa pomiędzy Borysem Miszczakiem, a Olivierem Maksymowiczem:

Ponadto w pierwszej ”dziesiątce” zmagań zameldowali się: Hubert Szczech (kat. wagowa 75kg), Adam Cichała (kat. wagowa 85kg) – V miejsce, Kacper Szczepański (kat. wagowa 62kg) – VIII, Kamil Buldecki (kat. wagowa 57kg) – IX, a także Franciszek Gross (kat. wagowa 57kg), Igor Czyżewski (kat. wagowa 68kg), Franciszek Tokarczyk (kat. wagowa 75kg) i Marcel Chrzęst (kat. wagowa 85kg), którzy zajęli X lokatę.

W klasyfikacji drużynowej PTC razem z SKS UNIA Swarzędz zajęło wysokie 4 miejsce.