Strona główna Aktualności Z miasta PO murem za dyrektor Krauzowicz. Chcą „komisji śledczej”

PO murem za dyrektor Krauzowicz. Chcą „komisji śledczej”

7

Klub Radnych Platformy Obywatelskiej żąda przywrócenia Anny Krauzowicz do obowiązków nauczyciela.

Członkowie PO: Jacek Wróblewski, Arkadiusz Jaksa i Krzysztof Rąkowski przedstawili swoje stanowisko podczas konferencji prasowej zwołanej przed wejściem do SP 13.

– Kończy się rok szkolny, a pani Krauzowicz, obok dyrektorki była również nauczycielką matematyki. Dzieci nie powinny ponosić konsekwencji – tłumaczył Arkadiusz Jaksa, wiceprzewodniczący koła PO w powiecie. – Prezydent znalazł kozła ofiarnego.

Dyrektor SP 13 została zawieszona w ubiegłym tygodniu w związku ze sprawą afery finansowej w Przedszkolu Miejskim nr 4 (więcej na ten temat).

Radni klubu PO zgłaszają sprzeciw wobec takiej formy odsunięcia dyrektor Krauzowicz od obowiązków. Jak twierdzą, nosi ona znamiona linczu wobec osoby publicznej, a sankcje zastosowane wobec niej są nieadekwatne do sytuacji.

– Jest to popisówka wobec społeczeństwa i mediów, mająca na celu ukrycie nieudolności w zarządzaniu miastem – dodał Krzysztof Rąkowski, radny.

Na konferencji były również obecne babcie dwóch uczniów, które nie kryły żalu z powodu zawieszenia dyrektorki.

– Wspieramy ją i chcemy, żeby pan prezydent przywrócił ją do pracy – mówiła jedna z kobiet.

W związku z sytuacją radni PO chcą zwołać sesję nadzwyczajną i złożyć projekt uchwały w sprawie powołania komisji doraźnej ds. wyjaśnienia nieprawidłowości w nadzorze finansowym Urzędu Miejskiego nad placówkami oświatowymi.

REKLAMA
Poprzedni artykułMichał Michalak z brązowym medalem
Następny artykułSamobójstwo na Strzelnicy
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Wybory coraz bliżej więc cyrk rusza

He He może p. Jaksa rozliczy się z drzewek za 155 tyś.
Chyba że sam odwraca kota ogonem 🙂

PS kiedy i o której godzinie była ta konferencja ? Czy panowie nie powinni być w tym czasie w pracy ?

Rozumiem, że PO chce ukarania byłej wiceprezydent odpowiedzialnej za oświatę?

… a kiedy znów będzie gorąca kawa na krańcówce autobusowej na Waltera Janke ???
Jak się zostało (bez)radnym to już się nie dba o studentów jadących do Łodzi w godzinach porannych …

Żenujący jest ten cały kabaret, a jaksiatko niech sie nie trudzi bo i tak prezydentem Pabianic nie zostanie. niech sobie rządzi Zoo i zieleną w Łodzi jak najdalej od Pabianic i skupi sie na pracy dla mieszkańców gminy wiejskiej Pabianic gdzie jest przewodniczącym i to marnym…. i coś do poczytania http://radny.co.pl/Arkadiusz-Jaksa,gmina-Pabianice,_fhd

Mina Rakowskiego bezcenna 🙂 Bidulek chyba zapomnial kto od 7 czy nawet juz 8 lat sprawuje wladze w miescie. Obludnicy beda siebie karac? Ciekawe czemu nie ma blondyneczki w tym gronie

A ja się pytam czy pan rąkowski i jaksa i pozostali to byli wtedy na urlopie wypoczynkowym. Konferencja w godzinach pracy? Kto ich zwolnił. Prezydencie Dychto rozlicz czas pracy pana Rąkowskiego. Może skoro nie pracuje tylko robi konferencje to może jego stanowisko rzeczywiście jest zbędne.