Strona główna Sport Koszykówka Michał Michalak z brązowym medalem

Michał Michalak z brązowym medalem

1

Pabianiczanin był drugim strzelcem zespołu w decydującym meczu z Rosą Radom, a jego zespół wygrał 76:56 i zdobył brązowy medal Tauron Basket Ligi.

Walkę o brąz zawodnicy z Sopotu rozpoczęli od wpadki ulegając u siebie w Ergo Arenie rewelacji rozgrywek z Radomia 75:76 i mocno komplikując sobie sytuację w walce do dwóch zwycięstw. W drugim meczu byli już jednak mocno skoncentrowani i wygrali 73:60. Zadecydować miał więc ostatni mecz rozegrany w Hali 100-lecia.

W spotkaniu tym początek był nerwowy i wyrównany. Dopiero druga część przyniosła zmianę sytuacji. Trefl zaczął ją od serii 11:0, a po trójce Sarunasa Vasiliauskasa sopocianie prowadzili już nawet 35:19 i stało jasne się, że tego meczu raczej nie przegrają. Ostatecznie triumfowali 76:56, a Michał Michalak z 13 punktami był drugim strzelcem zespołu za Adamem Waczyńskim (17 punktów).

To drugi brąz w historii Trefla, poprzedni wywalczono w 2001 roku. W ostatnich pięciu latach zawodnicy z Sopotu dwa razy walczyli o brąz i dwa razy przegrywali, tym razem ta sztuka się udała.

W całym sezonie pabianiczanin wystąpił w 45 meczach, w których średnio przebywał na boisku przez prawie 22 minuty, miał 40% skuteczności z gry, 50% rzutów za dwa, 25% rzutów za trzy, 80% rzutów za 1, średnio 9 punktów na mecz i średni eval ponad +8.

REKLAMA
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Gratulacje Michał!
Dobry wybór, właściwa droga, czekamy na kolejne sukcesy.
Jesteś dumą Pabianic!