Strona główna Sport Koszykówka PKK z pierwszym zwycięstwem na koncie

PKK z pierwszym zwycięstwem na koncie

1

Pabianiczanie po nieudanej inauguracji we Włocławku podejmowali u siebie ekipę z Kutna. Rywale wytrzymali tempo zaledwie do końca pierwszej kwarty.

ZEC PKK99 Pabianice – KKS Pro-Basket Kutno 90:61 (13:15, 24:15, 30:12, 23:19)

Początkowo obie ekipy badały się nawzajem i wynik był wyrównany. W drugiej partii PKK zaczęło podkręcać tempo i odjeżdżać rywalom z wynikiem. Do przerwy na tablicy widniał rezultat 37:30.

W drugiej połowie pabianiczanie zabrali się ostro do pracy i w trzeciej kwarcie kompletnie rozbili rywali wygrywając ją aż 30:12. Wiadomo już było, która z ekip zejdzie z parkietu pokonana. Trener Wiesław Wincek postanowił zatem rotować składem i pozwolić zdobyć punkty wszystkim zawodnikom z kadry meczowej. Zadanie to się udało i dodatkowo pierwsze zwycięstwo w tym sezonie stało się zatem faktem.

Pabianiczanie do gry wrócą 26 listopada. Wtedy to pojadą na wyjazd do Chełmna. Do swojej hali powrócą 17 grudnia podejmując u siebie ŁKS Szkołę Gortata.

Kadra: Kuba Orlowski (16 pkt.), Aleksander Placek (16 pkt.), Michał Kowalewski (14 pkt.), Mateusz Grabowski (14 pkt.), Bartłomiej Frątczak (8 pkt.), Adam Jurga (4 pkt.), Aleksander Józwik (4 pkt.), Mateusz Szmidt (4 pkt.), Dominik Jędrzejewski (4 pkt.), Adam Ratajczyk (2 pkt.), Jan Sobolewski (2 pkt.), Konrad Czarnecki (2 pkt.).