Strona główna Aktualności Z miasta Miasto wznawia sprzedaż nieruchomości. Są działki i mieszkania

Miasto wznawia sprzedaż nieruchomości. Są działki i mieszkania

4
W kamienicy przy ul. Kościuszki 5 są dwa wolne lokale.
Po spowodowanej pandemią koronawirusa przerwie pabianicki magistrat wznawia sprzedaż należących do miasta nieruchomości. Urzędnicy ogłosili w związku z tym sześć przetargów.

Czekają na chętnych, którzy chcieliby kupić m.in. niezabudowane działki. Większa, o powierzchni prawie 900 metrów kwadratowych, znajduje się przy ulicy Karniszewickiej 23 (urząd próbował ją zbyć już w 2014 i w 2015 roku, ale bezskutecznie). Cena wywoławcza wynosi 117 tys. zł.

Niższa, bo w wysokości 72 tys. zł, jest w przypadku 400-metrowej działki przy ul. Łąkowej 18. Tam również nie stoją żadne budynki.

Obie nieruchomości są przeznaczone pod zabudowę mieszkaniową jednorodzinną.

Na przetarg zostały ponadto wystawione cztery lokale mieszkalne, z których dwa znajdują się przy ul. Kościuszki 5 (ceny wywoławcze to 22 tys. zł i 26 tys. zł), jeden przy ul. Kościuszki 8/10 (140 tys. zł) i jeden przy ul. Waryńskiego 25 (61 tys. zł).

– Wszystkie znajdują się w kamienicach. Trzy z nich, z wyjątkiem najdroższego lokalu, będziemy próbowali sprzedać po raz pierwszy – wyjaśnia Mariusz Witkowski, naczelnik wydziału gospodarki nieruchomościami.

Rozstrzygnięcie przetargów na działki zaplanowano 1 lipca, natomiast na mieszkania – dzień później. Ustalone ceny zostaną powiększone o podatek VAT (23%).

Więcej informacji jest dostępnych TUTAJ.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Aaa urząd Miasta sprzedam. Prawie nieużywany co widać po stanie miasta.

łoo panie za dużo do remontu!

Przecież cześć z tych mieszkań to rudery. Przed zakupem lepiej udać się z jakimś zbawca aby sprawdził stan mieszkania.

A co chcialbys kupic za takie pieniadze? Normalne ze do generalnego remontu