Strona główna Styl życia Uroda i zdrowie Peeling do skóry głowy – sprawdź, czy wiesz o nich wszystko

Peeling do skóry głowy – sprawdź, czy wiesz o nich wszystko

0

Słyszysz „peeling”, myślisz „ciało”? Rzeczywiście, złuszczanie martwego naskórka to zabieg, który warto włączyć do codziennej pielęgnacji. Okazuje się, że nie można zapominać również o peelingu skóry głowy. Dlaczego nie należy tego zaniedbywać? Sprawdźmy.

Zadaniem peelingu do głowy jest usunięcie zanieczyszczeń, takich jak kurz, brud, tłuszcz czy resztki kosmetyków oraz pozbycie się martwych komórek. Masaż towarzyszący jego aplikacji dodatkowo pobudza krążenie, co pozwala na dotlenienie cebulek i przyspieszenie porostu włosów. Oprócz tego regularne peelingowanie skóry głowy niweluje podrażnienia czy swędzenie, ułatwia przyjmowanie składników aktywnych oraz pomaga sobie poradzić z problemem wypadających włosów.

Peeling na wypadanie włosów

Jednym z najczęściej wymienianych atutów oczyszczania skóry głowy jest wpływ zabiegu na stan włosów. W jaki sposób trychologiczne peelingi do skóry głowy wpływają na zahamowanie wypadania włosów?

Walka z tym problemem wymaga od nas stymulowania wzrostu nowych włókien, a jednocześnie ochrony tych, które zostały już osłabione. Ogromnym wsparciem są tu preparaty zawierające aminokwasy, peptydy, keratynę, kolagen oraz różnorodne enzymy, witaminy i minerały. Aby jednak mogły one dotrzeć bezpośrednio do skóry głowy oraz do mieszków włosowych, konieczne jest systematyczne oczyszczanie. Inaczej składniki aktywne zostaną zablokowane przez warstwę brudu czy sebum i nie będą miały szansy zadziałać.

Niezbędne są też regularne masaże. Masaż – towarzyszący wykonywaniu peelingu, ale też podczas mycia czy aplikowania wcierki – pobudza mieszki włosowe do pracy i wzmacnia osłabione włosy. Już po kilku tygodniach takich zabiegów zauważysz nowe baby hair, a po kilku miesiącach Twoje włosy będą widocznie gęstsze – o ile tylko będziesz to robić regularnie. 

Jaki peeling do skóry głowy wybrać? Top 3 produktów

Możesz wybierać spośród produktów o różnej formule. Na rynku dostępne są peelingi enzymatyczne oraz mechaniczne. Zawarte w preparatach enzymatycznych substancje aktywne rozpuszczają martwy naskórek oraz zabrudzenia bez konieczności tarcia – w związku z tym tego typu produkty polecane są również osobom ze skłonnościami do podrażnień. Z kolei peeling mechaniczny zawiera drobinki, które delikatnie ścierają skórę i zanieczyszczenia. Są to m.in. cukier, rozdrobnione pestki moreli, sproszkowane łupinki orzechów itd.

Wybierz peeling w takiej formie, jaka Ci odpowiada. Może to być oddzielny, dedykowany produkt, np. szampon z drobinkami, ale też żel, krem lub serum, który nakłada się na skórę na kilka minut.

Interesują Cię wyłącznie sprawdzone peelingi do skóry głowy? Poniżej przedstawiamy kilka produktów, które zdają egzamin na piątkę z plusem:

  • Vianek peeling do skóry głowy – łagodzi, odświeża i odżywia. Zawiera kwas salicylowy, który rozpuszcza zabrudzenia, a dodatkowo drobinki cukru, w związku z czym wyjątkowo skutecznie oczyszcza skalp. Hamuje wypadanie włosów i poprawia ich ogólną kondycję.
  • Vis Plantis peeling trychologiczny – produkt ukierunkowany na problem wypadania włosów. Odblokowuje pory oraz dokładnie usuwa zrogowaciały naskórek zalegający w mieszkach włosowych. Dzięki zawartości bazylii i kwasów AHA wzmacnia skórę głowy oraz podbija włosy u nasady, nadając im objętości.
  • Radical peeling trychologiczny do skóry głowy – doskonały produkt do włosów osłabionych oraz remedium na słaby porost.  Skrzyp wzmacnia mieszki włosowe, a arginina działa kojąco.

 Używasz dobrego szamponu do włosów i uważasz, że to wystarczy? Niestety nie. Jeżeli chcesz kompleksowo zadbać o skórę głowy, musisz włączyć do pielęgnacji skuteczny peeling. Odczujesz różnicę już po pierwszym zabiegu.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments