Strona główna Dzieje się Sport Park Wolności opanowali biegacze

Park Wolności opanowali biegacze

1
Park Wolności w Pabianicach opanowali biegacze. Właśnie tutaj trwa ABM Jędraszek UltraPark Weekend. Czy podczas trzeciej edycji tej imprezy padną kolejne sportowe rekordy?

Składają się na nią trzy biegi. Wczoraj wieczorem rozpoczął się bieg 48-godzinny, w którym bierze udział 32 zawodników. Znacznie więcej, bo aż 90 postanowiło sprawdzić się w 24-godzinnym. Wystartował on dziś o godz. 7.00.

– W tym biegu uczestniczy m.in. Litwin Sania Sorokin, który będzie próbował pobić rekord świata, ustanowiony 24 lata temu przez Greka Janisa Kurosa. Czy mu się uda, przekonamy się już za kilkanaście godzin – mówi Piotr Kardas, dyrektor zawodów.

W obydwu tych biegach zawodnicy biegną po pętli liczącej około 1725 metrów. Krótsza (1535 metrów) jest przeznaczona dla tych, którzy przystąpią jutro do biegu na 100 kilometrów. Zgłosiło się do niego 30 zawodników, wśród nich pabianiczanka Milena Grabska – Grzegorczyk. Jak usłyszeliśmy od Piotra Kardasa, faworytka wśród kobiet.

Organizatorzy nie kryją radości i dumy, że właśnie Pabianicom PZLA powierzył już po raz trzeci organizację tak dużego, ważnego wydarzenia i że przyjechali do nas najlepsi z najlepszych.

– Jeśli chodzi o wyniki sportowe, nasz ubiegłoroczny UltraPark Weekend był czołową imprezą. I chociaż w tej edycji imprezy mamy mniej zawodników, spodziewamy się, że te wyniki będą jeszcze lepsze – stwierdza dyrektor zawodów.
REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Izunia , powodzenia!!