W 12. kolejce pabianiczanie mierzyli się na wyjeździe z drużyną z Lublina. Po dobrym spotkaniu Pabiks dopisał sobie kolejne punkty w ligowej tabeli. 

UMCS AZS Lublin – Pabiks Forma u DyBy Pabianice 24:33 (11:16)

Na początku zdobywanie bramek dla Pabiksu rozpoczęli Kempiński i Pietrzykowski. Później już zupełnie przejęliśmy inicjatywę i prowadziliśmy 4:9. Szkoleniowiec przeciwników próbował poradzić sobie z niemocą swoich podopiecznych, ale do przerwy mu się to nie udało. Pabianiczanie schodzili ostatecznie do szatni z pięcioma bramkami przewagi.

Po zmianie stron gospodarze próbowali jeszcze postawić się naszym zawodnikom, ale nie zdołali doprowadzić do remisu. Pabianiczanie złapali za to ponownie wiatr w żagle i pojedynek zakończyli rzucając pięć bramek z rzędu, zwyciężając w całym spotkaniu przewagą 9 goli.

Pabiks odniósł tym samym dziesiąte zwycięstwo w sezonie i w tabeli zajmuje miejsce drugie. Dodatkowo, po porażce lidera ze Zwolenia z Anilaną Łódź pabianiczanie zbliżyli się do Orląt na zaledwie dwa punkty.

Do końca rundy pozostały jeszcze dwa mecze. W następnej kolejce Pabiks zagra na wyjeździe w debrach powiatu z KKS-em Włókniarzem Konstantynowem Łódzkim.

Pabiks: Łuczyński, Biernat, Zawadzki, Pietrzykowski (1), Strzelec (1), Mielczarek (3), Skowroński (8), Kempiński (4), Sztajnert (8), Przybylski (2), Witczak, Kaźmierczak, Nowicki, Bilichowski (3), Walocha (3).

REKLAMA
Poprzedni artykułWyspy i wulkany, czyli lecimy do Indonezji
Następny artykułNowe – stare rządy w SP nr 16. Po Stanku
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments