Strona główna Aktualności Z miasta Nowe – stare rządy w SP nr 16. Po Stanku

Nowe – stare rządy w SP nr 16. Po Stanku

4

Szkołą Podstawową nr 16 kieruje już oficjalnie. Chodzi o Ilonę Paszkiewicz, którą prezydent Grzegorz Mackiewicz mianował na osobę pełniącą obowiązki dyrektora, po tym, jak w wyniku uzyskania mandatu miejskiego radnego funkcję tę przestał pełnić Włodzimierz Stanek. Ilona Paszkiewicz była wcześniej jego zastępczynią.

Dotychczasowy dyrektor „szesnastki” przebywa na bezpłatnym urlopie. Od dnia złożenia ślubowania, które odbyło się 22 listopada, ma zgodnie z prawem trzy miesiące, aby podjąć decyzję, czy wróci do szkoły, czy też nie.

– Nie złożył jeszcze w tej sprawie oficjalnego pisma, ale ze słownej deklaracji wiemy, że woli być radnym niż dyrektorem – wyjaśnia Waldemar Boryń, naczelnik wydziału edukacji, kultury i sportu w Urzędzie Miejskim w Pabianicach. – W związku z tym do czasu ogłoszenia konkursu na nowego dyrektora szkołą będzie zarządzać jeden z dwóch wicedyrektorów.

Jak długo? Prawdopodobnie około pół roku. Magistrat planuje ogłosić nabór na stanowisko na przełomie kwietnia i maja i możliwie szybko go rozstrzygnąć.

– Ze względu na upływającą pięcioletnią kadencję zostaną też wtedy ogłoszone konkursy na dyrektorów dwóch przedszkoli – nr 4 i nr 12 (tym pierwszym kieruje Barbara Olszewska, a „dwunastką” – Renata Włodarczyk – przyp.red.) – dodaje naczelnik.

Natomiast jeszcze w tym miesiącu na stronie urzędu powinno pojawić się ogłoszenie o naborze chętnych na stanowisko dyrektora Szkoły Podstawowej nr 14. Od czasu odejścia na emeryturę Elżbiety Habury obowiązki te pełni Beata Jaśkiewicz.

REKLAMA
Poprzedni artykułPabiks z kolejnym zwycięstwem. Lider na wyciągnięcie ręki
Następny artykułRozalia zachwyciła jurorów. I wygrała „Kolorowy bilet”
Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Czyżby Stanek liczył na etat u nowego Marszałka Województwa?

No przecież po co idzie się w politykę? Ze wzgledów meblowych (czyt. Stołki).

Szukają koryta w ramach sprawdzonego programu „Koryto +”.

Może będzie załatwiał to paliwo tańsze o 30%? Przecież nie składał chyba obietnic bez pokrycia.(?) A teraz, po przegranej, tym bardziej powinno zależeć mu na udowodnieniu swoich możliwości… Pewnie będzie robione z węgla… 🙂