Strona główna Sport Piłka nożna Pabianiczanin trenerem ŁKS

Pabianiczanin trenerem ŁKS

0
fot. Przemysław Jach

51-letni wychowanek pabianickiego Włókniarza został dziś szkoleniowcem Łódzkiego Klubu Sportowego.

Andrzej Kretek podpisał umowę z beniaminkiem III ligi i już dziś poprowadzi pierwszy trening. Pierwszym sprawdzianem dla pabianiczanina będzie wtorkowy mecz w ramach okręgowego Pucharu Polski z Włókniarzem Konstantynów Łódzki.

Na stanowisku trenera łódzkiej drużyny zastąpił Wojciecha Robaszka, który był trenerem ŁKS od 5 czerwca 2013 roku i wywalczył awans do III ligi. W tej jednak nie radził sobie już tak dobrze, a po ostatniej porażce 0:3 z Radomiakiem Radom podał się do dymisji. Po 7 kolejkach ŁKS z 9 punktami zajmuje 10. miejsce w tabeli.

51-letni Kretek urodził się w Pabianicach i w naszym Włókniarzu rozpoczynał piłkarską karierę. Potem był bramkarzem m.in. w Śląsku Wrocław, Widzewie Łódź, Rakowie Częstochowa i RKS-ie Radomsko. W tym ostatnim klubie w 2001 roku zakończył karierę. W sumie w Ekstraklasie rozegrał 76 meczów.

W 2003 rozpoczął karierę trenerską. Zaczął w Widzewie gdzie jednak po remisie i dwóch porażkach szybko mu podziękowano. Potem prowadził RKS Radomsko i zespoły z niższych lig – KKS Koluszki i Włókniarz Konstantynów. Był też trenerem drużyny Młodej Ekstraklasy w GKS-ie Bełchatów.

W 2009 roku wrócił do Widzewa, gdzie pełnił rolę trenera i koordynatora grup młodzieżowych. W 2010 roku ponownie przejął drużynę seniorów łódzkiego Widzewa. Poprowadził ją w 13 spotkaniach w Ekstraklasie (3 zwycięstwa, 6 remisów, 4 porażki). W sezonie 2011/12 prowadził zaś zespół Młodej Ekstraklasy Widzewa, z którą zajął 9. miejsce w tabeli końcowej. Od tamtej pory pozostawał bez pracy.

REKLAMA