Strona główna Sport Piłka nożna Pabianiczanie trenują w nowych klubach

Pabianiczanie trenują w nowych klubach

0

Czterech pabianiczan myśli o zmianie barw klubowych przed nowym sezonem.

Po spadku z III ligi prawdziwa rewolucja kadrowa odbyła się w Warcie Sieradz, z którą pożegnało się prawie 10 zawodników. Wśród nich byli pabianiczanie – bramkarz Kamil Adamek i pomocnik Michał Bogdan. Obaj występowali w klubie z Sieradza przez ostatnie 3 sezony. W minionym sezonie 33-letni Adamek wystąpił w 14 spotkaniach, a cztery lata młodszy Bogdan w 29.

Były golkiper PTC Pabianice znalazł już nowego pracodawcę, to beniaminek IV ligi – LKS Kwiatkowice. W tym zespole występował już przed przejściem do Warty w rundzie wiosennej sezonu 2012/13.

Z kolei w innym spadkowiczu z III ligi, Nerze Poddębice, w którym trenerem jest pabianiczanin Jacek Włodarczewski szykuje się mała pabianicka kolonia, bo z zespołem trenuje i gra w sparingach trzech pabianiczan. To wychowanek Włókniarza Pabianice – Patryk Olszewski oraz wychowankowie PTC – Tomasz Kubala oraz wspomniany wcześniej Michał Bogdan. „Ucho” zdobył nawet bramkę w wygranym 2:1 sparingu Neru z III-ligową Lechią Tomaszów Mazowiecki.

24-letni Olszewski w poprzednim sezonie występował w IV-ligowym Zawiszy Rzgów (7 bramek), do którego ściągnął go właśnie trener Włodarczewski. Cztery lata młodszy Kubala (nominalny lewy obrońca) w poprzednim sezonie grał w III lidze. Jesień spędził w Energii Kozienice (5 występów), a wiosnę w ŁKS-ie Łomża (13 występów). Jak zdradza sam zawodnik w Łomży dalej już jednak grać nie będzie. Jeśli nie stanie się nic nieoczekiwanego to cała trójka powinna jesienią występować w barwach Neru.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments