Strona główna Sport Piłka nożna Walczyli o Puchar Polski

Walczyli o Puchar Polski

0

Zdobywcy Puchi.aru Pabianic w piłce nożnej 6-osobowej – Szybcy i Wściekli walczyli we Włocławku o pierwszy w historii ogólnopolski Fortuna Puchar Polski.

W walce o wyjazd na turniej ogólnopolski Szybcy pokonali w finale Pucharu Pabianic 2:0 Galactic Football i zremisowali 2:2 z Husarią, co pozwoliło im triumfować wobec wygranej Galactic nad Husarią 5:4.

Do Włocławka pabianiczanie udali się jednak w mocno okrojonym składzie, bez zawodników rezerwowych i w efekcie zakończyli rywalizację już na fazie grupowej przegrywając 0:3 (0:1) z Sucharkami z Białegostoku, 2:5 (1:2) ze Spartanem Leśnica z Wrocławia, 2:4 (1:2) z Big Bulls Kowalewo oraz wygrywając na koniec 5:3 (4:1) z Amatorami Pruszcz Gdański. Co ciekawe we wszystkich spotkaniach oprócz pierwszego przegranego 0:3 pabianiczanie jako pierwsi obejmowali prowadzenie. Bramki dla Szybkich podczas turnieju finałowego Pucharu Polski zdobywali: Michał Bogdan (5), Przemysław Bartyzel (2), Przemysław Rogaczewski oraz Adrian Ślęzak.

Szybcy wystąpili w składzie: Damian Nowacki – Adrian Ślęzak, Przemysław Bartyzel, Rafał Zieliński, Przemysław Rogaczewski, Michał Bogdan.

Pierwszy Puchar Polski wywalczyła Gloria Victis z Warszawy, która była najlepsza w stawce 40 zwycięzców pucharów miast i w nagrodę w dniach 23-25 września walczyć będzie w słoweńskim Mariborze w pierwszej w historii Lidze Mistrzów piłki nożnej 6-osobowej. Drugim reprezentantem Polski będzie tam mistrz kraju, którego wyłonią eliminacje rozpoczynające się już w ten weekend w Sosnowcu.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments