Strona główna Sport Piłka nożna Pabianicka kolonia w Rzgowie

Pabianicka kolonia w Rzgowie

0

Pięciu pabianiczan wystąpiło w sparingu Zawiszy Rzgów i Omegi Kleszczów. Aż czterech zagrało w barwach tej pierwszej drużyny.

W 16. drużynie III ligi łódzko-mazowieckiej po rundzie jesiennej – Omedze Kleszczów ostatnie 30 minut gry na boisku spędził 20-letni Adrian Pędziwiatr, który już pod koniec poprzedniej rundy zaliczył 3 występy i zdobył jedną bramkę. Całą drugą połowę rozegrał zaś grający jesienią w PTC Pabianice, Krystian Kolasa, który jest blisko przejścia do Omegi.

W zespole ze Rzgowa zagrali zaś: będący już jesienią wypożyczony do Zawiszy 19-letni bramkarz Krystian Wawrzyński (bronił w pierwszej połowie), pozyskany z a-klasowego Orła Piątkowisko 25-letni napastnik Łukasz Wiśniewski (grał do 60. minuty) oraz dwóch graczy PTC Pabianice – 21-letni obrońca Michał Madejski (grał do 55. minuty) oraz 18-letni pomocnik Marcin Kaczmarkiewicz (grał od 60. minuty).

Jak się okazuje to już pewne, że wszyscy czterej wiosną zagrają w przebudowanym liderze IV ligi. Wypożyczony do tej pory z PTC Wawrzyński definitywnie stał się graczem Zawiszy, a Madejski i Kaczmarkiewicz zostali wypożyczeni z „fioletowych” do końca bieżącego sezonu. Wcześniej już zawodnikiem Zawiszy został także „Wiśnia”.

Pabianicka kolonia to jednak w Rzgowie nie pierwszyzna. W sezonie 2008/09 gdy trenerem tego zespołu był Jerzy Rutkowski z Pabianic w zespole grało aż pięciu pabianiczan: Bartosz Dziuba, Marcin Rutkowski, Mateusz Sowiński, Michał Kacprzyk i Rafał Sulima.

Samo spotkanie sparingowe zakończyło się wygraną Zawiszy 2:1, a wszystkie bramki padły w pierwszej połowie.

źródło: własne/fioletowi.com

REKLAMA