Strona główna Sport Sporty walki Julia z medalem Mistrzostw Europy

Julia z medalem Mistrzostw Europy

0

Srebrny medal podczas Mistrzostw Europy Juniorek wywalczyła zawodniczka Zjednoczonych Pabianice.

Mistrzostwa odbyły się w tym tygodniu w słoweńskim Mariborze, a członkinią kadry Polski była zawodniczka pabianickiego klubu Zjednoczeni – Julia Walczyk.

Florecistka z Pabianic wywalczyła najwyższe spośród polskich zawodniczek – 17. miejsce w turnieju indywidualnym. Walczyk w pojedynku o 1/16 przegrała z Rosjanką Tatianą Goloseevą. Pozostałe Polki zajęły następujące miejsca: 18. Anna Szymczak, 22. Julia Chrzanowska, 24. Martyna Długosz. Mistrzynią Europy została Rosjanka Oksana Pogrebniak.

Zdecydowanie lepiej rozstawione z numerem 3 Polki poradziły sobie w turnieju drużynowym. W walce o półfinał pokonały Węgierki 45:29, w samym półfinale mocne Niemki 45:39. W finale musiały uznać wyższość Rosjanek ulegając 27:45. To pierwszy medal ME Juniorów od 2010 roku.

Prosto z Mariboru Polki udały się do Serbii, gdzie dziś i jutro walczyć będą w Pucharze Świata Juniorek, a już 1 kwietnia Mistrzostwa Świata Juniorów w dalekim Taszkencie (Uzbekistan). Kadra na te zawody ogłoszona zostanie po Pucharze Polski Seniorek, który z kolei odbędzie się 20 marca.