Strona główna Aktualności Z miasta Pabianice zmieniają się krok po kroku

Pabianice zmieniają się krok po kroku

7
Lewityn

Na przestrzeni dwóch ostatnich lat można zauważyć jak sporo zmian zachodzi w naszym mieście. 

Świetnym materiałem do obserwacji jest teledysk pabianickiego rapera Este zrealizowany do utworu „Nasze czasy”. Ujęcia do wideoklipu nagrywane były latem 2014 roku. Este chciał pokazać jak najwięcej charakterystycznych miejsc w Pabianicach, a w realizacji tej wizji pomagał mu dron.

 

Pierwsze sceny kręcone były na Lewitynie, który zmienił się najbardziej. To już nie ten sam obiekt. Dalej widzimy centrum z lotu ptaka, a tam kamienica na rogu Kolbego i Kościuszki, która została niedawno zburzona (WIĘCEJ). Zmieniło się tez sporo na Zamkowej wyremontowany został budynek, gdzie dawniej mieściło się PKO, skarbówka oraz kamienica obok (WIĘCEJ). Co ciekawe, nie ma już charakterystycznego baru „Grzybek”, który przez 10 lat stał naprzeciwko ratusza (WIĘCEJ).

Kolejne ujęcie z drona pokazuje wieżę kościoła NMP, a w tle skwer przy ulicy Wyszyńskiego. Dziś stoi tam już piętrowy budynek handlowo-usługowy.

W teledysku wykorzystane zostały też ujęcia z blokowisk. Na jednym z nich widzimy wieżowce przy ul. Grota Roweckiego. Jeden z nich aktualnie przechodzi termomodernizację. 30-metrowy budynek jest też malowany.

A tak zmieniały się Pabianice przez ostatnie 12 lat (ZOBACZ ZDJĘCIA).

 

Poniżej teledysk do utworu nasze czasy, który ma ponad 17 300 wyświetleń.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Zbyniu i Grześ jako wice cofnęli nas w rozwoju o 20 lat … teraz grześ sam już nas cofa 🙁 Fakt przywiózł 100 wywrotek piachu na lewusa i schody zburzył … reszta to już syf jak dawniej (torowisko, zamkowa, szpital, zero inwestorów, zero miejsc pracy, itd …) … no ale kolesi i ich rodziny zatrudnił … takich po wyrokach też 🙁 … Biedne to nasze miasto … 🙁

Artykuł ma pewien wydźwięk propagandowy, trzeba to obiektywnie przyznać, ale twój komentarz to już propaganda made in PRL z obiektywizmem niemający nic wspólnego. Do tego manipulujesz rzeczywistością. Zero miejsc pracy? Możliwe, nie jestem tak dobrym specjalistą jak zapewne ty, ale sąsiad z naprzeciwka od tygodnia nie może znaleźć szwaczek, a ja muszę kilka miesięcy czekać na fachowca od glazury i terakoty. Torowisko? Fakt, ale inwestorem nie było miasto. Zatrudnianie kolesi? Masz na myśli zapewne niedawny konkurs na stanowisko dyrektora jednej z pabianickich szkół, który wygrała małżonka dyrektora pewnego gimnazjum z Pabianic na literę „S”. Ano tak, zapomniałem, że ten konkurs… Czytaj więcej »

haha. jakie 100 wywrotek. przyjechały 2 albo 4 sztuki 🙂

„Pierwsze sceny kręcone były na Lewitynie, który zmienił najbardziej. T już nie ten sam obiekt.”
EDIT: Pierwsze sceny kręcone były na Lewitynie, który zmienił SIĘ najbardziej. TO już nie ten sam obiekt.

Czytajmy przed publikacją pozdrawiam

Pabianice ,niestety umierają ,z lotu ptaka sa ciekawe ,ale wejdz na stare mniasto ,zobacz biede i brak inwestycji Mackiewicz nie robi nic i dlatego to miasto tak wyglada

Jest jeden przepiś by się Pabianice zmieniły MUSI ODEJŚĆ NAJWIEKSZY SZKODNIK Mackiewicz

To tekst sponsorowany przez ratusz????? To, że powstało kilka prywatnych budowli nie oznacza, ze coś sie zmieniło. Nadal to zapyziałe miasto, bez perspektyw i zmian, bo… nic sie nie zmieniło, a zwłaszcza ludzie, którzy tym sterują od lat. Więc co się ma zmienić, jak wciąż to to samo????