Strona główna Styl życia Orange Światłowód dla mieszkańców Pabianic

Orange Światłowód dla mieszkańców Pabianic

4

W Pabianicach wystartowała właśnie inwestycja Orange Polska, dzięki której blisko 20 tys. gospodarstw domowych w mieście będzie mogło korzystać z superszybkiego internetu. Jest on już dostępny dla kilkunastu ulic, a jego zasięg będzie się sukcesywnie powiększał.

W internecie spędzamy coraz więcej czasu. W sieci robimy zakupy, płacimy rachunki, rozmawiamy ze znajomymi, gramy w gry, oglądamy filmy. Chcemy to robić szybko i sprawnie, a jeśli do sieci podłączamy coraz więcej urządzeń, z których równocześnie korzystają inni domownicy, tradycyjne łącze internetowe nie zawsze sobie poradzi. Zdarzają się zakłócenia, które potrafią przerwać pobieranie pliku czy transmisję meczu. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest światłowód. To technologia, która zapewnia najszybszy obecnie dostępny na rynku internet, a co za tym idzie – duży komfort korzystania z sieci : ściągnięcie jednej piosenki w formacie mp3 to kwestia ułamka sekundy, a pobranie filmu w jakości HD, „ważącego” 1,5 GB jedynie 40 sekund. Nawet jeśli w domu korzysta z sieci kilka osób równocześnie, przy tak szybkim łączu nie odczują spadku jakości. Światłowód to dobre rozwiązanie także dla tych, którzy w internecie publikują własne materiały.

Światłowód możemy kupić w pakiecie z innymi usługami. W najnowszej ofercie Orange Love znajdziemy m.in. pakiet 4 usług z internetem światłowodowym, telefonem komórkowym z nielimitowanymi połączeniami, telewizją z 93 kanałami oraz telefonem domowym za 79 zł miesięcznie przez pierwszy rok umowy, a 109 w kolejnym roku. To znaczy, że na wszystkie usługi wydamy mniej niż 3 zł dziennie. W ofercie są także inne pakiety.

Nowoczesny sprzęt i darmowa instalacja

Firma zapewnia bezpłatną instalację światłowodu, a także uruchomienie internetu na wszystkich urządzeniach w domu. W pakiecie otrzymujemy dekoder Samsung, który umożliwia oglądanie filmów i programów telewizyjnych w najwyższej rozdzielczości 4K. Możemy dzięki niemu także nagrywać 3 różne programy telewizyjne i jednocześnie oglądać inny. Z kolei dzięki routerowi FunBox 3.0, który także znajdziemy w zestawie, możemy podłączyć do sieci wszystkie urządzenia w domu takie jak komputery, smartfony, tablety za pomocą WiFi takiej prędkości, jaka wcześniej była osiągalna tylko przy połączeniu kablowym. Ciekawym uzupełnieniem możliwości pakietu Orange Love jest usługa Orange TV Go. Dzięki niej możemy oglądać telewizję czy filmy z wypożyczalni VoD nie tylko na ekranie telewizora, ale też na tablecie, laptopie czy smartfonie.

Światłowód Orange

Inwestycja Orange pozwala dotrzeć z bardzo szybkim internetem bezpośrednio do mieszkania czy domu. Obecnie w zasięgu internetu światłowodowego Orange jest 1,5 mln gospodarstw domowych w 35 miastach. Jeszcze w tym roku będzie dostępny dla mieszkańców kolejnych miejscowości, a zgodnie z zapowiedzią operatora, na koniec 2018 roku z tego rozwiązania będzie mogło skorzystać nawet co czwarte gospodarstwo domowe. Aktualne informacje na temat zasięgu sieci światłowodowej Orange w Pabianicach możemy otrzymać w salonie sprzedaży przy ulicy Zamkowej 31 (CH „Echo”) lub na stronie internetowej orange.pl w zakładce internet światłowodowy.

REKLAMA
Poprzedni artykułMPK: zawieszamy kursowanie tramwajów na linii 41
Następny artykułZłóż PIT nawet do godz. 18.00
Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Ciekawe na jakich ulicach. Pewnie znowu podłącza bloki gdzie już jest szybki internet, a na przedmieściach zostanie 6Mb…

https://www.orange.pl/view/mapazasiegu

Po przybliżeniu widać dokładne adresy.

Pewnie tak. W zasadzie z ich punktu widzenia ma to sens, bo skupiska blokowisk generują duże potencjalne przychody – wielu odbiorców na niewielkim terenie. A do kamienic i domów prywatnych trzeba się „ciągnąć” kilometrami…

Jak do tej pory tylko bloki, ale można się zgłaszać bo szukają też chętnych w innych lokalizacjach, najlepiej żeby w danej lokalizacji było jak najwięcej chętnych nawet chcą by plakaty drukować i w kamienicy wieszać. Tylko tyle że trzeba ankiete w salonie wypełnić bo telefoniczna ginie jak to w Orange to poprostu taka firma. Z mojej strony sami dzwonili do mnie i się pytali czy chce,a poźniej ja zadzwoniłem spytać się to twierdzili że nic nie ma żadnego zgłoszenia.Więc trzeba trochę tematu pilnować.