Strona główna Na sygnale 140 interwencji w walce o czystość

140 interwencji w walce o czystość

1

W okresie od 16 marca do 22 kwietnia dzielnicowi straży miejskiej oraz patrole ekologiczne na polecenie komendanta straży miejskiej realizowali zadania w ramach „Akcji wiosna”.

Zadania podejmowane było zgodnie z wytycznymi uchwały Rady Miejskiej, a także ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach oraz ustawy o odpadach.

W wyniku przeprowadzonych działań na terenie działek prywatnych za nieporządek udzielono 62 pouczenia, nałożono 2 mandaty karne na kwotę 350 złotych, skierowano 2 wnioski do sądu. a 12 interwencji jest w toku (nie zostały jeszcze zakończone).

W związku z podrzucaniem odpadów udzielono 6 pouczeń, nałożono 11 mandatów karnych na kwotę 970 złotych, a jedna sprawa nie ma jeszcze zakończenia. Za wypalenie odpadów udzielono 5 pouczeń i nałożono 3 mandaty karne na kwotę 1020 złotych.

W wyniku kontroli wodno-ściekowych dokonanych przez patrole ekologiczne udzielono 6 pouczeń i nałożono 7 mandatów karnych na kwotę 900 złotych.

Nieposprzątanie po psie dla siedmiu właścicieli zakończyło się pouczeniem, nałożono także jeden mandat karny w wysokości 50 złotych. Za zaśmiecanie, zanieczyszczanie miejsca publicznego udzielono 6 pouczeń.

Patrole ekologiczne przeprowadziły także kontrole w związku z magazynowaniem odpadów na terenie wyrobiska (ul. Nowowolska 2). Sporządzoną z ww. terenu dokumentację przekazano do dalszego wykorzystania służbowego odpowiednim komórkom urzędu miejskiego.

Ponadto pouczono jednego właściciela pozostawionego wraku pojazdu, który został już usunięty. Toczy się także 7 interwencji w sprawie umieszczanie ogłoszeń w miejscu zabronionym.

REKLAMA
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

A to się nygusy napracowały – więcej pożytku by było jakby posprzątali ulicę przy dawnym kinie Mazur (ale czy da się to zrobić z samochodu ?) – taki syf prawie w centrum !