Strona główna Dzieje się Sport Oficjalnie! Wygrał pojedynek, a także został zwycięzcą wirtualnego 5 Biegu Trzech Króli

1

Łódzki Bieg Trzech Króli, to impreza, która rokrocznie od 2017 roku gościła biegaczy na rynku Manufaktury. Niemniej, ta edycja ze względów epidemiologicznych nie odbyła się w tradycyjnej formule, tylko w wersji wirtualnej. Wśród zawodników biorących w niej udział znalazł się Michał Olejnik.

Wychowanek UKS Azymut Pabianice do tego roku wziął udział w każdej poprzedniej edycji tego biegu. I co ciekawe, we wszystkich zajął miejsce na podium, w tym dwa razy wygrał.

2017 rok – 3 miejsce (zwycięzca Artur Kozłowski)

2018 rok – 1 miejsce

2019 rok – 2 miejsce (zwycięzca Tomasz Osmulski)

2020 rok – 1 miejsce (drugie miejsce zajął Tomasz Osmulski)

2021 rok ?

Pamiętacie moje coroczne pojedynki z Tomasz Osmulski podczas Biegu Trzech Króli? W tym roku mimo braku oficjalnego startu postanowiliśmy z Osmulem podtrzymać tradycję i ścigać się 6go stycznia na dystansie płaskich, asfaltowych 5 kilometrów. Ostatni nasz pojedynek w górskim biegu wygrałem, wyprzedzając Tomka kilka sekund. Jak będzie jutro? Podobno Tomek ostrzy sobie na mnie zęby. A Ty jak uważasz, kto wygra jutrzejszy pojedynek? ” – napisał Michał

Dla Michała pojedynek z Tomkiem zakończył się zwycięstwem, a ponadto uzyskany przez niego czas 15’22” pozwolił mu wygrać całą wirtualną 5 edycję Biegu Trzech Króli.

Obecnie pabianiczanin przebywa na obozie w górach, gdzie zamierza porządnie przetrenować ten czas. Jak sam pisze w swoich mediach społecznościowych – uwielbiam trenować, a styczniowy obóz to dla mnie zawsze okres największej objętości treningowej. Mógłbym narzekać, że jest zimno i ślisko. Ja jednak wolę myśleć, że śnieg pomoże mi zbudować większą siłę nóg, a mróz zahartuje mnie na cały sezon.