Strona główna Dzieje się Sport Olejnik z siódmym złotem MP w tym sezonie. Konc i Tkaczuk z...

Olejnik z siódmym złotem MP w tym sezonie. Konc i Tkaczuk z medalami

0
fot. Marcin Szymkowiak

W miniony weekend października odbyły się ostatnie w tym sezonie Mistrzostwa Polski w BnO. Tym razem zawodnicy rywalizowali na długim dystansie.

 

Michał Olejnik (WKS Grunwald Poznań) w swoim ostatnim starcie w tym sezonie potwierdził swoją dominację na arenie ogólnopolskiej i zdobył swój siódmy złoty medal.

Pięć z nich zdobył w rywalizacji indywidualnej (sprint, middle, klasyk, bieg nocny oraz bieg długodystansowy), a dwa w biegach sztafetowych ze swoimi kolegami i koleżankami z klubu (sztafeta leśna – Dawid Stefański, Bartosz Pawlak; sztafeta sprinterska – Aleksandra Hornik, Hanna Wiśniewska, Bartosz Pawlak). Jest to historyczne osiągnięcie.

– Podobno (oficjalnie nie jest to nigdzie potwierdzone) jest to pierwsze siedem złotych medali MP w jednym sezonie – możemy przeczytać na fanpagu tegorocznego dominatora w kategorii męskiej elity

W barwach Azymutu wystąpiła niewielka, bo tylko pięcioosobowa reprezentacja, z której srebro wywalczył Tomasz Tkaczuk, a brązowy medal zawisł na szyi Katarzyny Konc. Pozostała część ekipy wystartowała w zawodach towarzyszących i wybiegała kilka miejsc na podium. Pierwsza była Julia Krempińska, a druga Małgorzata Biniecka (kat. K21S). Z kolei trzecie miejsce zajęli Oskar Wesołowski (kat. M14) i Jan Sztranek (kat. M21S).

Wyniki: https://www.orientharper.pl/?page=file&action=show&file=2336.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments