Strona główna Sport Koszykówka Odżyły w ostatniej kwarcie

Odżyły w ostatniej kwarcie

0

Na koniec rundy zasadniczej Grot Dekorex pokonał AZS UMCS II Lublin. Pabianiczanki już wcześniej zapewniły sobie awans do grupy C, gdzie walczyć będą o awans do ekstraklasy.

Grot Dekorex Pabianice – AZS UMCS II Lublin 66:58 (18:16, 17:15, 11:18, 20:9)

Mecz rozpoczęła Jessica Dulęba, która wyprowadziła swoje koleżanki na prowadzenie 5:0. Pabianiczanki obudziły się po dwóch minutach i po trójkach Katarzyny Szymańskiej i Leony Jankowskiej było już tylko 8:9. Chwilę później za dwa trafiła Jankowska i Grot Dekorex prowadził. Do końca kwarty prowadzenie zmieniało się jeszcze kilka razy, ale po punktach Joanny Bogackiej, Jankowskiej i Joanny Rozwandowicz w końcówce to my schodziliśmy prowadząc 18:16.

W drugiej kwarcie znów toczyła się walka niemal kosz za kosz. Choć prowadziliśmy już 26:21 i 31:24 to lublinianki głównie za sprawą Dulęby nie odpuszczały. Końcówka należała do nich. Tę kwartę wygraliśmy 17:15 i do przerwy prowadziliśmy 35:31,

Po wznowieniu pabianiczanki w trzy minuty odskoczyły na 44:35, ale wtedy inicjatywę przejęły rywalki i przewaga zaczęła maleć by rzutem za trzy Kingi Piędel na sekundę przed końcem kwarty rywalki wyszły na prowadzenie 46:49. Wcześniej serię punktową zanotowała wysoka Grażyna Witkoś.

Ostatnie 10 minut zapowiadało się nerwowo, tym bardziej że szybko za dwa trafiła Dominika Poleszak i było 46:51. Wtedy jednak ciężar gry na swoje barki wzięły doświadczone zawodniczki Grot Dekorexu. Seria punktowa Renaty Piestrzyńskiej, Katarzyny Szymańskiej i Joanny Bogackiej wyprowadziła nas na prowadzenie 54:51. Znów jednak trafiła Dulęba dając znak, że to jeszcze nie koniec, ale pabianiczanki nie odpuściły zanotowały serię 12:0 i półtorej minuty przed końcem prowadziły 66:53. Celne rzuty Dulęby i Anny Kasperskiej już tylko zmniejszyły rozmiary porażki.

Grot: Angelika Kowalska 14, Katarzyna Szymańska 12, Joanna Bogacka, Joanna Rozwandowicz, Leona Jankowska po 10, Renata Piestrzyńska, Beata Paranowska po 4, Anna Krakowska 2, Sylwia Włodarek, Joanna Szałecka, Natalia Piestrzyńska po 0.

AZS: Jessica Dulęba 14, Kinga Piędel 11, Katarzyna Trzeciak 10, Grażyna Witkoś 8, Anna Kasperska 6, Katarzyna Krajewska 5, Dominika Poleszak, Magdalena Buksińska po 2, Kaja Grygiel, Agata Smoleń, Aleksandra Kędzierska po 0.