Strona główna Sport Koszykówka Bez przełamania na koniec

Bez przełamania na koniec

0

Koszykarki Grot Dekorexu kończą sezon passą siedmiu porażek z rzędu. Na przedostatnim miejscu.

JTC MUKS Poznań – Grot Dekorex Pabianice 54:46 (16:10, 16:12, 8:5, 14:19)

W rundzie zasadniczej pabianiczanki wygrały tylko 1 z 10 spotkań (65:60 z Basketem Aleksandrów Łódzki). Na zakończenie sezonu uległy w Poznaniu 46:54 tamtejszemu JTC MUKS. Im sezon trwał dłużej tym kadra, jaką dysponowała trener Sylwia Wlaźlak, była węższa. W ostatnim meczu zagrało 9 zawodniczek w tym dwie na zasadzie wypożyczenia z Widzewa Łódź.

Gospodynie wygrały trzy pierwsze kwarty. Do przerwy prowadziły dziesięcioma oczkami – 32:22. Trzecią kwartę, w której obie drużyny nie grzeszyły skutecznością także nieznacznie wygrały (8:5). Ostatnia odsłona wygrana przez Grot Dekorex 19:14 zmniejszyła tylko rozmiary porażki.

Żadna z pabianiczanek nie zdołała zanotować dwucyfrowej liczby punktów. Najskuteczniejsze u nas były Katarzyna Szymańska i i młoda Wiktoria Zapart, które zdobyły po 9 pkt. Rywalki były nieznacznie lepsze w każdym elemencie gry i ostatecznie wygrały 8 punktami kończąc fazę zasadniczą w grupie C na drugim miejscu. Teraz poznanianki czeka walka o ekstraklasę. Osiem punktów dla przeciwniczek zdobyła grająca w poprzednim sezonie u nas Aleksandra Dziwińska, a dwa wychowanka pabianickiego PTK – Anita Szemraj.

JTC: Idziorek 14, Skowronek, Dziwińska i Drop po 8, Klatt 5, Puc 4, Tyszkiewicz 3, Plucińska i Szemraj po 2, Olszewska, Siemienias, Casimiro.

Grot: Szymańska i Zapart po 9, Kowalska 7, Bogacka 6, N. Piestrzyńska 5, Paranowska 4, Szałecka i Rozwandowicz po 3, Włodarek.