Strona główna Aktualności Biznes O czym pamiętać podczas pierwszego dnia w nowej pracy?

O czym pamiętać podczas pierwszego dnia w nowej pracy?

7

Na myśl o pierwszym dniu w nowej pracy przechodzą Cię ciarki i nie jesteś w stanie myśleć o niczym innym? Jest to zrozumiałe. Dzień ten jest jednym z najbardziej emocjonujących momentów w życiu!

Mimo fali emocji musisz jednak wiedzieć, jak przygotować się do niego i sprawić, by był on w 100% udany. Przedstawiamy Ci kilka wskazówek!

Pamiętaj o odpowiednim ubiorze

Zachowanie odpowiedniego dress-code’u jest jedną z najważniejszych kwestii dotyczących przygotowań do pierwszego dnia w nowej pracy. Przed wyborem stroju zapoznaj się z informacjami dostępnymi na Internecie, tak aby móc zaprezentować się w odpowiedni sposób. Pamiętaj również, by wybrane ubrania były schludne, wyprasowane oraz odpowiednio dobrane do pogody — musisz czuć się w nich komfortowo!

Wyśpij się

Brak snu może sprawić, że nie będziesz w stanie w swobodny sposób przyswajać wszystkich informacji. Dlatego pamiętaj o wcześniejszym położeniu się spać, tak aby rano być wypoczętym i gotowym do rozpoczęcia nowego etapu w życiu.

Zadbaj o transport

Nie ma nic gorszego niż spóźnienie się do pracy w pierwszym dniu! Aby tego uniknąć, zadbaj o transport już dzień przed. Sprawdź koniecznie wszystkie dostępne połączenia komunikacji miejskiej. Jeżeli chcesz dojeżdżać samochodem, zapoznaj się z warunkami na drodze i daj sobie zapas czasowy na wypadek korków czy innych niespodziewanych sytuacji. Lepiej jest pojawić się wcześniej, niż spóźnić się na pierwszy dzień w pracy!

Nowe doświadczenia i ludzie

Podczas pierwszego dnia postaraj się pozytywnie podchodzić do wszystkich obowiązków i sytuacji. Takim sposobem sprawisz wrażenie osoby otwartej i chętnej na poznawanie nowych doświadczeń. Jednocześnie staraj się zapoznawać z nowymi osobami — utrzymanie przyjacielskich stosunków ze współpracownikami to klucz do sukcesu! Praca w zgranym zespole pozwoli Ci czerpać więcej satysfakcji z czasu spędzonego w firmie!

Nie bój się zadawać pytań

Pierwszy dzień pracy wiąże się ze stresem i strachem przed nowymi wyzwaniami. Jeżeli więc w którymś momencie nie będziesz wiedział, co się dzieje, nie bój się pytać. Osoba oprowadzająca Cię po firmie i przekazująca Ci wszystkie wskazówki z radością wytłumaczy Ci wszystkie zadania, tak abyś mógł poczuć się swobodnie w nowym miejscu pracy. Poprzez zadawanie pytań zostaniesz również odebrany jako osoba otwarta, ciekawa i chętna do nauki, co jest bardzo dużym plusem!

 

 

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

W pierwszy dzień w pracy warto być trzeźwym…

Ps:trzeci od l.brodacz ma bonera

Last edited 1 miesiąc temu by Tonald Dusk

W pierwszy dzień w pracy w starostwie powiatowym z Pabianicach trzeba iść z podziękowaniem do osoby, która ustawiła konkurs.

w pierwszy dzień pracy trzeba mieć swój garczek ,cukier i herbatę ubranie robocze i rękawiczki a na koniec dnia nie zapomnieć pobrać od szefa dniówki żeby było na rarytasy z Żabki

Pierwszego dnia pracy w SSP trzeba jechać na Żoliborz by złożyć dziękczynny pocałunek na pośladku Prezesa

Dlaczego reportaże tego typu zawsze nawiązują do korpo ?
Czy dla dziennikarzy praca do tylko biuro? Może by tak reportaż pt: „Pierwszy dzień w fabryce” ?

To reklama, nie reportaż.

Ladna bielizna i ścięty zarost to podstawa 😈🤣