Pabianice szybują w rankingu „bogactwo”. Najlepszy wynik w historii

  6
  Pismo Samorządu Terytorialnego WSPÓLNOTA przygotowało coroczny ranking zamożności samorządów za 2022 rok. Pabianice awansowały na najwyższe miejsce w historii.

  W rankingu przedstawiony jest dochód samorządów w przeliczeniu na jednego mieszkańca. Jak wyjaśniają redaktorzy pisma, „pominięte zostały dochody z dotacji celowych. Wpływ wielkiej, jednorazowej dotacji inwestycyjnej potrafi wywindować samorząd w rankingu. Jest to jednak awans chwilowy (incydentalny) i niemający związku z trwałym wzrostem zamożności.”
  W opisie rankingu wyraźnie zaznaczone zostało, że „system finansowania samorządów jest coraz bardziej rozchwiany, niestabilny i przez to trudny do interpretacji.”

  Jak wynika z rankingu, Pabianice uplasowały się na 158. miejscu wśród miast powiatowych, których jest 267. Dochód w przeliczeniu na jednego mieszkańca w 2022 roku wyniósł 3945,07. Dało nam to awans o 27 miejsc w porównaniu do 2021 roku. Wyprzedzamy Zduńską Wolę (225. miejsce), Brzeziny (188. miejsce), Łask (171. miejsce) czy Sieradz (165. miejsce). Daleko nam jednak np. do Bełchatowa (97. miejsce), nie mówiąc już o Rawie Mazowieckiej (19.miejsce i 5160,49 zł na mieszkańca) czy Kutnie (22. miejsce).

  Jest to jednak najwyższe miejsce od momentu tworzenia rankingu, czyli od 2010 roku. Najgorzej było właśnie 13 lat temu, kiedy zajęliśmy 265. miejsce.

  REKLAMA
  Poprzedni artykułTeledysk do XI edycji Rap Lokal. Weź udział
  Następny artykułO czym pamiętać podczas pierwszego dnia w nowej pracy?
  Subskrybuj
  Powiadom o
  6 komentarzy
  najstarszy
  najnowszy
  Inline Feedbacks
  View all comments

  Bez pracy nie ma kołaczy😀

  Czyli jest gorzej czy lepiej ? 😂

  pierwsze miejsce zajął Żoliborz jako nowa Enklawa Dobrobytu

  Jeszcze parę razy podniosą minimalną jak za prlu i będziemy mylionerami. Tak jak Kaczor obiecał, zlikwiduje biede xD

  Przecież pelo krzyczy że Pabianice nie mają kasy, a tu się okazuję że najmniej miały jak rządzili…

  Zostało Ci tylko 50 – kilka dni na takie farmazony – bogaty pisiorku.Tusk winien !!! – prawda? – hahahaha