Strona główna Aktualności Komunikacja 1 września rusza linia A41. Znamy szczegóły

1 września rusza linia A41. Znamy szczegóły

19
Prezydent Pabianic zapowiedział start linii A41, która ma skomunikować mieszkańców osiedla Bugaj z tramwajem. Pierwszy autobus wyruszy w trasę w piątek 1 września. 

A41 będzie ruszał z krańcówki przy ul. Waltera Jankego. Przejedzie tą  ulicą do Nawrockiego i dalej do skrzyżowania Warszawska/Sikorskiego. Tam zatrzyma się w zatoczce na ul. Warszawskiej. Autobus zabierze pasażerów wysiadających z tramwaju i pojedzie ul. Warszawską do 3 Maja, dalej 20 Stycznia. Nawrockiego do Waltera Jankego.

W dni robocze pierwszy kurs z krańcówki będzie o godz. 4.34, ostatni o godz. 19.35 (soboty odpowiednio godz. 6.45 – godz.18.45); kurs z Warszawskiej godz. 4.42 – godz. 19.43 (soboty godz. 6.53- godz. 18.53). Rozkład  jazdy w godzinach szczytu rano i po południu  będzie zgrany z każdym kursem tramwaju, poza godzinami szczytu i w sobotę – z co drugim kursem.

W autobusie A41 będą honorowane bilety MZK, Wspólny Bilet Łódzko-Pabianicki, Wspólny Bilet Aglomeracyjny, a także – decyzją prezydenta Pabianic – bilety łódzkiego MPK, co będzie dużym ułatwieniem dla pabianiczan, którzy regularnie dojeżdżają do Łodzi do pracy lub na studia. Oznacza to, że wsiadając do linii A41 możemy kupić bilet łódzki i na nim jechać do końca trasy.

– Wiemy, jak oczekiwane przez pabianiczan było wprowadzenie dowozowej linii autobusowej, łączącej osiedle Bugaj z przystankiem tramwajowym przy ul. Warszawskiej. Możliwość przejazdu na jednym bilecie jest dodatkowym ułatwieniem – mówi prezydent Grzegorz Mackiewicz.

Pilotaż A41 potrwa do końca roku. Koszt funkcjonowania linii za 4 miesiące to około 200 tysięcy złotych. Czy zostanie wydłużony, będzie zależeć od zainteresowania linią.

REKLAMA
Poprzedni artykułO czym pamiętać podczas pierwszego dnia w nowej pracy?
Następny artykuł19-latka wjechała w latarnię. Zginęła na miejscu
Subskrybuj
Powiadom o
19 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Te 50tys na miesiąc może by przeznaczyć na podwyżki dla kierowców zamiast liczyć że będą pracować za najniższą krajową… Już brakuje kierowcow … Linie nie wyjeżdżają… a Wy dokładacie linie… zapewne kosztem przerw kierowców ….

No właśnie! Jak na podwyżki dla kierowców to nie ma! Oszczędności na wszystkim co się da, nawet na wodzie dla kierowców! Ludzi ciągle brakuje, linie już teraz nie wychodzą ale co tam! Autobusy się zdejmie z innych linii i kilka kursów może na dzień się obsłuży…

Jest ogłoszenie że szukają kierowców i liczą na tłumy…. za prawie że najniższą krajową… Przy obecnych mandatach i odpowiedzialności materialnej to kusząca propozycja dla młodych i nie tylko … zarząd ma to w D… Bo ich dni są policzone , zrobić bałagan i iść na emeryturke 🙂

Nikt nie zmusza do pracy na państwowym, można się zatrudnić u prywatnego przedsiębiorcy i jeździć np. z kruszywem/gruzem/betonem. Ale wtedy co dzień inna trasa i pojazd bez klimatyzacji/ogrzewania kabiny kierowcy cały rok, a i profitów próżno szukać.

Daj spokój. Widzisz, że sam ze sobą prowadzi rozmowę. Nie ma się co wtrącać, to zaburzenie nazywa się osobowość wieloraka. Szczególnie uwidacznia się w okresie przedwyborczym, kiedy w komentarzach dochodzi do krytykowania wszystkiego, co jest związane z władzami Pabianic. Wtedy właśnie zaczyna się pisanie kilkunastu nieprzychylnych komentatorzy przez tą samą osobę pod każdym artykułem, każdy komentarz pod innym nickiem. Czasem dochodzi do śmiesznych sytuacji. Wystarczy zobaczyć komentarz „Mirka” pod tym artykułem. „Mirek” tak się w hejtowaniu rozpędził, że mu się komentowane artykuły pomyliły. W zaawansowanym stadium dochodzi do odpowiadania samemu sobie na swoje komentarze, jako inna osoba i tworzenie dyskusji.… Czytaj więcej »

Last edited 1 miesiąc temu by 🤣

rowerem zdrowiej

Ale czasowo słabo.. dodatkowy pot i smród w pracy nie jest komfortowy.

od razu mu płozy do pływania dokupcie 🙂

Autobus skręcający w lewo z Nawrockiego w Warszawską! Dokąd będą korki na Nawrockiego? Jak obstawiacie?
Szpitalna?

Może wreszcie pabianicki senator z PiSu załatwi sygnalizację świetlną na drodze krajowej? Wtedy będzie łatwiej. Jedna inwestycja dla mieszkańców swojego miasta przez osiem lat kadencji to chyba niezbyt duże wymagania, jak dla senatora?

Żenada nie ma kto jeździć za takie pieniądze a oni linie uruchamiają !!!!

Panowie prezydenci czemu się nie lansujecie przy zalanych ulicach?

Sytuacja „nic nowego”od lat nikt z rządzących w Pabianicach nie potrafi rozwiązać tych problemów.Odprowadzac deszczówkę z rejonu Mariańskiej prosto do „pabianki” ,a Grota Roweckiego niedawno był remontowany most wystarczyło go zpozimowac z brzegami Dobrzynki

Tak się rozpędziłeś w dodawaniu negatywnych komentarzy pod każdym artykułem, że aż ci się artykuły pomyliły 😁

pacze na te godziny odjazdu i żadna mi nie pasuje. Nie widzę tu rozkładu dopasowanego do awarii tramwaja? po co mam dojerzdzać do pustego przystanku?

Jak już Pan prezydent jest taki hojny w wydawaniu cudzych pieniędzy, to może czas pozwolić Marszałkowi Województwa wybudować ul. Myśliwska bis, której budowę prezydent blokuje od wielu lat?

Niech Marszałek zacznie budowanie od tunelu na Lutomierskiej. Może tez wydać coś na sygnalizację świetlną Warszawska/Nawrockiego. A nie, przepraszam. Tunel zablokowali najwyżsi przedstawiciele obywateli w polsce-posłowie PiS.

Ludzie ogarnijcie sie nic wam nie pasuje, cokolwiek nie zrobią zawsze problem

Pasażer dziękuje! Obecnie w żaden sposób nie mogę połączyć rozkładów miejskich autobusów i tramwajów. No chyba że zaplanuje godzinkę na przystanku tramwajowym.