Strona główna Sport Koszykówka Nie zatrzymały wicelidera

Nie zatrzymały wicelidera

0

Po pierwszym zwycięstwie pabianiczanek w 2017 roku przyszedł czas na występ przed własną publicznością. Do naszej hali przyjechała zajmująca drugie miejsce w tabeli ekipa z Łomianek.

Grot Mobilis Pabianice – SMS PZKOSZ Łomianki  59:72  (21:9, 10:24, 17:19, 11:20)

Pierwsza kwarta to świetny start naszych koszykarek. Z łatwością przychodziło nam zdobywanie punktów co zaowocowało szybko wypracowaną przewagą. W pewnym momencie wynosiła ona aż 12 oczek. Ostatecznie taką też różnicą zakończyła się pierwsza partia. Później do głosu doszły też przyjezdne. Zaczęły odrabiać straty i udało im się doprowadzić do remisu po 26. Co gorsza po chwili wyszły także na prowadzenie. Pierwsza połowa meczu zakończyła się rezultat 31:33.

Po przerwie gra stała się bardzo zacięta. Żadna ze stron nie potrafiła udowodnić swojej przewagi. Często dochodziło do remisów, jednak to pabianiczanki były stroną goniącą wynik. Niestety, końcówka należała do rywalek. To one lepiej uporządkowały swoją grę i zaczęły systematycznie uciekać. W końcu osiągnęły bezpieczną przewagę, która przez chwilę osiągnęła nawet 17 punktów. Oznaczało to już rozstrzygnięcie dzisiejszego pojedynku. Najlepsza w naszej ekipie była dziś Joanna Twardowska, która zdobyła 13 punktów, notując dodatkowo 5 zbiórek i dwie asysty. W drużynie Łomianek najskuteczniejsza była Natalia Gwizdała, zdobywczyni 20 punktów, 3 zbiórek i 5 asyst.

Za tydzień do Pabianic przyjedzie zespół Politechniki Gdańskiej. Spotkanie to rozpocznie się w Powiatowej Hali sportowej o godzinie 16:00.