Strona główna Sport Koszykówka Porażka na start play-offów. Małe szanse na awans

Porażka na start play-offów. Małe szanse na awans

0

Koszykarki Mobilisu po zajęciu 4. miejsca w rundzie zasadniczej zaczęły walkę o awans do ekstraklasy. Pierwszą przeszkodą do osiągnięcia upragnionego celu jest ekipa z Pruszkowa.

Grot Mobilis Pabianice – Panattoni Europe Lider Pruszków 34:63 (15:22, 5:15, 7:13, 7:13)

W tamtym roku ten sam zespół zakończył nasze marzenia o grze w najwyższej klasie okręgowej. W tym sezonie mamy szansa na odegranie się. Mimo dobrego startu Mobilisu i 5 punktowego prowadzenia, przeciwniczki szybko odrobiły stratę i wyszły na prowadzenie. Ostatecznie wygrywając pierwszą kwartę siedmioma punktami. W drugiej partii nie było niestety lepiej. Gospodynie zdobyły jedynie 5 oczek, a przyjezdne o 10 więcej i na przerwę schodziły z bezpieczną przewagą 17 punktów.

Fani liczyli zapewne na przebudzenie w drugiej części spotkania, graliśmy bowiem na własnej hali. Nic takiego nie miało jednak miejsca. Zawodniczki z Pruszkowa nawet na moment nie dawały nam szans na powrót do spotkania. Zarówno trzecia jak i czwarta kwarta padła ich łupem i to one są o krok bliżej awansu do kolejnej rudny. Najlepszą zdobycz punktową w naszej ekipie zanotowała Anna Kolasa (7 pkt.). Natomiast zespole z Pruszkowa brylowały Alicja Minczewska (17 pkt.) i Agata Ostrowska (16 pkt.). To ich świetna dyspozycja przesądziła o wyniku tego spotkania.

Wyniki pozostałych starć:

AZS Uniwersytet Gdański – KKS Olsztyn 83:40
AZS Uniwersytet Warszawski – Politechnika Gdańska 64:61
SMS Pzkosz Łomianki – Muks WSG Supravis Sisu Bydgoszcz 70:56

Przedłużenie nadziei na awans może nastąpić w najbliższą sobotę. Pabianiczanki zagrają bowiem o 13:00 rewanż w Pruszkowie. W przypadku doprowadzenia do remisu rozegrany zostanie kolejny mecz, tym razem decydujący.