Strona główna Aktualności Nawija, robi bity i kręci klipy

Nawija, robi bity i kręci klipy

3

Krzysztof Łyszkowski, czyli ESTE muzyką zajmuję się już od około 10 lat. Choć obecnie przebywa na emigracji w Anglii to jest rodowitym pabianiczaninem. 

Właśnie w rodzinnym mieście nakręcił teledysk do swojego pierwszego utworu „Nasze Czasy” promującego nadchodzący solowy album. – Teledysk został nakręcony na terenie miasta Pabianice i pokazuje jego najbardziej charakterystyczne miejsca. Zależy mi na promowaniu się w okręgu łódzkim, ponieważ sam pochodzę z Pabianic, choć aktualnie zamieszkuję w UK – przyznaje raper i producent.

– Moje początki to bity czyli podkłady na prostych programach. Wraz z rozwojem gustu muzycznego ulepszałem techniczna stronę swojej twórczości i kiedy uznałem, że była wystarczająco dobra zacząłem pisać teksty. Było to 5 lat temu. Wtedy ze znajomymi założyliśmy „Zpece Klike”. Kilka utworów z tamtego okresu jest dostępnych na moim kanale na youtube – opowiada o swoich początkach ESTE.

Poniżej utwór grupy o Pabianicach:

Trzy lata temu raper wyjechał do Anglii. Tam powstała grupa „So Dope” , czyli mieszanka angielsko-polska. – Współpraca zaowocowała wydaniem albumu „Fresh n Funky”, który również jest dostępny na youtube – mówi o swoich kolejnych muzycznych losach pabianiczanin.

Poniżej teledysk do utworu „This is England” z tego albumu:

– Ostatnia kolaboracja to kawałek „Dynamit” z gościnnym udziałem Alei WP – kontynuuje. Efektowny klip dostępny poniżej:

Kiedy możemy spodziewać się solowej płyty ESTE, nad którą ciężko pracuje? – Premierę płyty przewiduję na czerwiec, ale nie ogarnąłem jeszcze formy ani grafiki. Pewne jest, że utwór „Nasze Czasy” będzie pierwszym singlem tej płyty. W tym momencie koncentruje się na stronie wizualnej muzyki. Sam kręcę i edytuje klipy, więc mam ręce pełne roboty – wyznaje.

Więcej ESTE poniżej:

Kanał na youtube. 

Fanpage na facebooku.


REKLAMA
Poprzedni artykułPierwszy wywiad z nowym prezydentem
Następny artykułZEC dostrzeżony w Europie
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Gabryś, fura w leasingu czy zjchales z wawki na weekend?:P

Trzymam kciuki, sukcesów!

„Nasze czasy” od wczoraj wyraźnie zdobią dźwiękiem wnętrze mojego busa. Kawał dobrej roboty, hip-hop na bardzo dobrym poziomie 🙂 sukcesów życze

aaaa i najważniejsze… kręci sie klub…. a w tle BMW 😀 wszystko jasne