Strona główna Aktualności Polityka Pierwszy wywiad z nowym prezydentem

Pierwszy wywiad z nowym prezydentem

18
Okręg 12

Grzegorz Mackiewicz mówi o przyczynach swojego sukcesu w drugiej turze wyborów, o sprzedaży szpitala, strefie ekonomicznej i współpracy z radą miejską.

Prezydent – elekt był gościem wtorkowego Pulsu Miasta i Regionu w Radiu Łódź. Rozmowę przeprowadziła Dorota Matyjasik. – Od samego początku przyjęliśmy linię prowadzenia kampanii, w której merytoryka i nasze działania broniły się same wiedzą, jaką udało nam się zdobyć przez lata pracy w samorządzie, ale również przez konsultacje z przedsiębiorcami, ludźmi nauki, sztuki i kultury – mówił Mackiewicz.

– Druga tura była bardzo ekscytująca, ale różne chwyty, które można było zaobserwować były poniżej pasa.

Cały wywiad można odsłuchać TUTAJ.

REKLAMA
Poprzedni artykułZaczęłą się zimna wojna
Następny artykułNawija, robi bity i kręci klipy
18 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Mackiewicz wygrał druga turę, swoje głosy , głosy Jaksy, głosy twardego elektoratu Dychto i SLD dają sumę jego zwycięskich głosów. Ciebiada natomiast przejął małą część elektoratu Tkacza, Koczura i SLD oraz swoje głosy, raczej w tej sytuacji jego szansa była mała. Ale należy się jemu i jego sztabowi wielkie uznanie za przeprowadzoną kampanie wyborczą.

Ta kampania nie zasługuje na uznanie. Bez pomysłu – ot, rzucanie pieniędzmi na lewo i prawo. Obstawiam, że to był jedyny powód dla którego Ciebiada został kandydatem PiSu a nie Stanek – miał większy budżet na kampanię. W przypadku Mackiewicza było baaardzo miałko. Zero konkretów a już ta śmieszna ulotka w II turze była, parafrazując prezydenta-elekta, chwytem poniżej pasa.

chwyty to używał sam Mackiewicz roznosząc ulotki nie o sobie tylko o poniżaniu Ciebiady jakie to płaskie jak całe wybory

Sukces Mackiewicza ale czy sukces Pabianic? Mamy już początek wojny miedzy radą a prezydentem, i tak pewnie do końca kadencji. Wątpię że miasto będzie na drodze szybkiego rozwoju i wykorzysta szanse np wykorzystania unijnych środków.
ps panie Mackiewicz – podkreślanie gorszego wykształcenia, jest na pewno zagrywką poniżej pasa.

Drodzy fani pisu. Mackiewicz miał program i konkretne pomysły. ..jak się nie czyta nie śledzi nie wie to się nie wypowiada. Miało to w Waszą wiedza jest. Co do brzydkiej kampanii w której punktowano Mackiewicza wywieszonym plakaty o paboli zarazków wirusów o zniechęcaniu do wyborów o wypisywanie głupot i kłamstw o informowaniu o tym kogo to się nie wpusci do urzędu – to jak widać według Was jest ok. Cóż za schizofrenia

Już od wielu wyborów ekipa trzymająca władzę odtrąbia kolejne sukcesy wyborcze i że teraz będzie lepiej, będzie super i pięknie. Zastawów się jakie sukcesy miasto odniesie przy kolejnych 4 latach partyjniactwa i kłótni na linii władzy (miasto – prezydent). Zapowiadasz idyllę? Nie potrafimy się porozumieć do wspólnych celów. Pabianicom potrzeba sprawnej władzy, zasadą powinno być to kto mam miasto to powinien mieć także władzę wykonawczą. I jest to mało istotne czy to byłoby SLD, PO czy BSR, i tak byłby to wybór mieszkańców, drogi antyfaniepisu. Ciekawe dlaczego przy większości w Sejmie PO-PSL, rządów nie sprawuje np sympatyczny pan z programem,… Czytaj więcej »

Widać jak to z znajomością podziału władzy jest… Porównywanie wladzy centralnej (Sejm – Rząd) do władzy sprawowanej na poziomie lokalnym jest tego wyrazem. Zasadnicza różnica polega na zasadzie wyboru bezpośredniego osób na urząd prezydenta / wójta / burmistrza w odróżnieniu od wyboru premiera przez Sejm. To właśnie wybór bezpośredni daje większą legitymacje do sprawowania władzy przez wójtów /burmistrzów /prezydentów. Taki mandat daje również prawo na nie ogladanie się na rady miast/gmin. Jeśli PiS i jego sympatycy chcą inaczej, to niech zaczną od zmiany ustroju w kraju. Tylko to oznaczalo by totalne upolitycznienie samorządu i jeden krok do piwrotu centralnego sterowania.… Czytaj więcej »

Dokonałem pewnego uproszczenia odnośnie sprawowania władzy, o czym także piszesz. Podkreśliłem że chodzi o sprawne sprawowanie władzy. Jeśli uważasz, że teraz (już chyba kolejny raz z udziałem PO) nadejdą tłuste czasy dla miasta, nie będzie rozdawania stółków i owocna współpraca na linii miasto i prezydent oczywiście dla dobra Pabianic, to radzę zejść na ziemię. Ordynacje jakoś cały czas są poprawiane, takie zalety demokracji. Dla mnie to mało fair że ordynacja pozwala na to aby teoretycznie radnym została jedna osoba z np. spośród 100 kandydatów gdzie każdy np. dostał 1 a ta osoba która dostała 2 głosy ma reprezentować wszystkich pozostałych… Czytaj więcej »

mądrala powrócił ależ przykro
jedna prośba napisz jak twój guru Mackiewicz zrobi coś dla miasta oprócz gadania i mądrowania bo jak na razie to pomysłu zer

Do @fan – jak widać tylko mojej osoby sądząc po komentarzach – jedno zdanie, które kieruję tylko do NIEGO !
„Nie przekonasz idioty i głupca, że białe jest białe.”

anty poczytaj co napisałeś bo problemy to ty masz okropne wybierz się do polonisty analfabeto
PS. jakie pomysły niby ma Mackiewicz?

Pani redaktor dobrze zauważyła – działałem prężnie, a co złego to nie ja.

Maraz, bieda i bez zmian najbliższe 4 lata

Nie warto dyskutować z pisem!!!!! Niech umrą śmiercią naturalna 🙂 W dupie z nimi nich piszą sobie

Ciekawe kto pierwszy napisze o rozdawaniu stanowisk w mieście.
Obecnie (17:00) w ratuszu trwają rozmowy p. Mackiewicz i Ciebiady.
Ciekawe kto pierwszy się sprzedał ?

Panie Prezydencie, napiszę tutaj bo o konsultacjach społecznych (to mieszkańce są najważniejsi w mieście, nie Pan), które już dawno powinny być przynajmniej planowane (od niedzieli wie Pan o wygranej), mogę chyba zapomnieć. Nie wierze w pańskie plany, w pańskie zaangażowanie w miasto, w pańskie cokolwiek. Od 16 lat jest Pan w pabianickiej „elicie” czyt. „radnym”. Mnie jako młodego mieszkańca miasta nie obchodzi gadanie. Skończmy z tym. Nie obchodzi mnie program, który nigdy choćby w części nie jest realizowany. Ja chcę widzieć rezultaty tego gadania. Jeżeli więc nie zrobił Pan nic, co przyciągnęłoby uwagę mieszkańców przez tyle czasu grzania tyłka w… Czytaj więcej »

50 milionów. Tyle Prezydent Mackiewicz potrzebuje środków własnych gminy, żeby zrealizować swoje projekty. Zobaczymy czy będzie w stanie je zarobić. (

Dokładnie ulotki porównujące Ciebiadę z Mackiewiczem to już totalna kompromitacja taka prawda jak by mackiewicz miał coś zrobić to już przez swoje dwa lata by zrobił a takto teraz każdy się cieszy mają swojego człowieka posadki zostały stara kadra nie wymieniona no żyć nie umierać nic się nie zmieni u nas będzie jak było ewentualnie na miejcu nomi wybudują bodzia bądź intermarche oto i będą nowe stanowiska pracy dla młodych ambitnych ludzi którzy marzą o czymś takim !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Wybranie mackiewicza było najgorszą rzeczą jaką połowa ludzi mogła zrobić !!!!!!!!!!!!!!!!!!! Nie chcę już tego komentować bo szkoda poprostu słów