Podopieczni PTC Pabianice pojechali na zawody do Kostrzyna nad Odrą, gdzie miejsce miały eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w zapasach w stylu klasycznym. Jak sobie poradzili?

W imprezie startowało w sumie 177 zawodników z 56 klubów z całej polski. Najlepiej z pabianickiej drużyny spisał się Piotr Ludwiczak (55 kg), który wygrał wszystkie pojedynki eliminacyjne, by w finale zmierzyć się z zawodnikiem ze Starej Kamienicy – Patrykiem Matuszewskim. Mimo początkowego prowadzenia Piotr został położony na plecy i ostatecznie na jego szyi zawisł srebrny medal.

W tej samej kategorii startowali także Wiktor Powalski oraz Szymon Pusz. Zajęli oni odpowiednio dziesiąte i trzynaste miejsce. Lepiej poradził sobie za to Emil Lenard, który mimo 3-kilogramowej niedowagi zajął w swojej kategorii piątą lokatę.

W kategorii 65 kilogramów Igor Saktura po zwycięstwie w trzech walkach zakończył zmagania na 8. miejscu, a Kacper Sobczyk po dwóch wygranych został sklasyfikowany na dwunastej pozycji.

W wadze 71 kilogramów Adam Pokorski był czternasty, a w kategorii 80 kilogramów Julian Nowak zajął piętnastą pozycję, a Kacper Trębacz siedemnastą.

Jak na razie pewni awansu do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży mogą są Mateusz Kłębowski (wygrana w Pucharze Polski Kadetów), Piotr LudwiczakWiktor Powalski oraz Emil Lenard. Dopiero po oficjalnym komunikacie Polskiego Związku Zapaśniczego okaże się, czy jeszcze któryś z podopiecznych PTC znajdzie się w tym gronie.

Za to już w najbliższą sobotę Pabianice staną się areną zapaśniczych zmagań. W Hali Powiatowej przy ulicy Świętego Jana 30/32 rozgrywać się będzie VI. ogólnopolski turniej kadetów i dzieci w zapasach w stylu klasycznym. Rozpoczęcie zawodów planowane jest na godzinę 11:30, a uroczyste otwarcie na godzinę 13:15.