Strona główna Sport Piłka nożna Mali Gladiatorzy z Pabianic najlepsi w Pucharze Tymbarku

Mali Gladiatorzy z Pabianic najlepsi w Pucharze Tymbarku

0
Drużyna Włókniarza Pabianice U-8 nie miała sobie równych na finałach rozgrywanych w Łodzi. To już XIX edycja Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”

Przed rokiem drużyna z roczniak 2010 zajęła drugie miejsce. Tym razem rok młodsi piłkarze odegrali się za zeszłoroczny finał.

Włókniarz występujący pod nazwą „Mali Gladiatorzy” rozpoczęli zmagania od pokonania w grupie 0:5 SP Godzianów. Później rozprawili się za to z Young Kids RKS Mazowia 4:1. Dzięki tym rezultatom z 6 punktami na koncie i z bilansem 9-1 awansowali dalej.

W ćwierćfinale pabianicka drużyna spotkała się ze Stalą Głowno, którą pokonała ostatecznie 2:1. W półfinale czekała za to na nich Concordia Piotrków Trybunalski. Po zaciętym pojedynku Mali Gladiatorzy wygrali 1:0.

W finale zieloni mierzyli się z Wartą Sieradz, z którą rozprawili się 0:4, zostając tym samym najlepszą drużyną województwa.

Poza wygraniem pucharu piłkarze Włókniarza zdobyli też dwie nagrody indywidualne. Maksymilian Kępa został najlepszym zawodnikiem, a Kacper Odrakiewicz najlepszym bramkarzem.