Strona główna Styl życia Najpopularniejsze wycieczki fakultatywne na Wyspach Kanaryjskich

Najpopularniejsze wycieczki fakultatywne na Wyspach Kanaryjskich

0
Archipelag Wysp Kanaryjskich to sześć wyjątkowych, malowniczych wysp pochodzenia wulkanicznego na Oceanie Atlantyckim. Administracyjnie wchodząc w skład Hiszpanii, stanowią doskonałą wakacyjną alternatywę dla kontynentalnej części tego kraju. Co warto zobaczyć, wypoczywając na Wyspach Kanaryjskich?

Fuerteventura, Gran Canaria, La Gomera i La Palma, a także Lanzarote i Teneryfa – te sześć niewielkich wysp to prawdziwy raj dla turystów i nieodmiennie cel wielu wakacyjnych wyjazdów. Jednak doskonały śródziemnomorski klimat, piaszczyste plaże i wspaniała hiszpańska kuchnia to niejedyne, co Wyspy Kanaryjskie mają nam do zaoferowania – by lepiej poznać ich uroki, podczas wakacji na Kanarach (ceny już od 1200 zł fostertravel.pl/wycieczki/hiszpania/wyspy-kanaryjskie/ ) warto wybrać się na kilka wycieczek fakultatywnych.

Wycieczki fakultatywne na Fuerteventurze

Odpoczywając na tej malowniczej wyspie z pewnością warto wybrać się na wycieczkę samochodami 4×4 do wulkanu La Caldera i świętej góry Tindaya (cena ok 70€) lub na całodzienną wycieczkę do ogrodu zoologicznego Oasis Park oraz ogrodu botanicznego z setkami gatunków kaktusów (cena ok. 40€). Możemy też odbyć rejs luksusowym katamaranem po malowniczych zatoczek przy wyspie Lobos raz z plażowaniem i kąpielą w krystalicznie czystych wodach (cena ok. 60€).

Wycieczki fakultatywne na Gran Canarii

Lista możliwych wycieczek fakultatywnych na Gran Canarii jest imponująca. Możemy np. zwiedzić fascynującą stolicę wyspy – Las Palmas, gdzie zobaczymy m.in. słynne muzeum Kolumba Casa de Colon i monumentalną katedrę św. Anny (cena ok. 40€), wybrać się na rejs łodzią podwodną z obserwacją podwodnego życia wyspy i zwiedzaniem malowniczego portowego miasteczka Puerto de Mogan (cena ok. 35€) lub na pieszą wycieczkę na najwyższy szczyt wyspy, mający 1949 m n.p.m. Pico de las Nieves (cena ok 55€).

Wycieczki fakultatywne na Teneryfie

Podczas wakacyjnego wypoczynku na Teneryfie warto wybrać się na wycieczkę objazdową po wyspie (m.in. słynne klify Los Gigantes, wieczne drzewo Drago w Icod de Los Vinos, księżycowe pejzaże w Parku Narodowym Teide – cena ok. 57€), odbyć rejs statkiem na La Gomerę lub poznać zachwycający podwodny świat wyspy podczas kursu nurkowania, z możliwością zdobycia certyfikatu (cena ok. 65€ + certyfikat po ukończeniu kursu ok. 99€). Doskonałą opcją dla całej rodziny będzie całodzienna wycieczka do dwóch najsłynniejszych na Kanarach parków rozrywki: największego na Teneryfie parku wodnego Siam Park oraz jednego z największych w Europie ogrodów zoologiczno-botanicznych Loro Park, z pokazami umiejętności papug, lwów morskich, orek i delfinów (cena ok. 65€ z północy i ok. 80€ z południa wyspy).

Pełna oferta wycieczek fakultatywnych na Wyspach Kanaryjskich jest oczywiście o wiele bogatsza niż kilka przedstawionych przez nas propozycji. Pełną ofertę znajdziecie na popularnych portalach turystycznych, gdzie możecie się też zapoznać z orientacyjnymi cenami – pamiętajcie, że w lokalnym biurze podróży ceny wycieczek są na ogół niższe niż u rezydenta w hotelu.

Tekst źródłowy z serwisu specjalistycznego

REKLAMA