Strona główna Aktualności Komunikacja Na tramwaj poczekamy. Dłuuuugo

Na tramwaj poczekamy. Dłuuuugo

67
Wykonawca prac na pabianickim torowisku złożył do Urzędu Miejskiego w Pabianicach wniosek o przedłużenie terminu zakończenia inwestycji. Powodem mają być przeciągające się prace archeologiczne.

Informacja pojawiła się wczoraj w łódzkiej Gazecie Wyborczej, a nasz ratusz potwierdza, że takie pismo do nich wpłynęło. Urzędnicy nie chcą jednak podawać konkretnych dat o jakie wnioskuje wykonawca. Ten zaś w wspomnianym artykule mówi o drugim kwartale 2023 roku. Co na to prezydent Pabianic?

Otrzymaliśmy dziś pismo z urzędu. Wynika z niego, że wykonawcę nadal obowiązuje bieżący termin czyli 15 października, a jego przekroczenie będzie skutkowało naliczaniem kar umownych – 185 tys. złotych dziennie.

Powyższy dokument będzie poddany wnikliwej analizie formalno-prawnej przez inżyniera kontraktu i zamawiającego, zgodnie z postanowieniami wynikającymi z zawartej umowy. Pojawiający się w mediach, podany przez wykonawcę termin czerwiec 2023 nie został przez nas w żaden sposób zaakceptowany. Miasto wzywa konsorcjum firm Progreg InfraCity – MPK Łódź – Włodan do rzetelnego, szybkiego i skutecznego wykonania inwestycji, w szczególności do zakończenia i oddania do użytkowania poszczególnych odcinków ul. Zamkowej i Warszawskiej, zapewnienia dostępu i dojazdu właścicielom poszczególnych nieruchomości oraz zwiększenie tempa prac i zakończenia inwestycji zgodnie z podpisaną umową – informuje rzecznik prasowy prezydenta.

Sądząc po postępie prac możemy spodziewać się, że prezes firmy Progreg InfraCity nie żartuje mówiąc o drugim kwartale przyszłego roku.

REKLAMA
Poprzedni artykułAkcja policji NURD: piesi wypadli najgorzej
Następny artykuł150 kierowców dmuchało w alkomat
Subskrybuj
Powiadom o
67 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Urzędnicy zdają się być zaskoczeni, a co z bieżącym nadzorem nad przebiegiem budowy kluczowej dla miasta. Z sekwencji zdarzeń wynika, że jako pierwsza o przedłużeniu terminu zakończenia budowy dowiedziała się Wyborcza….

Wszystko i wszyscy winni tylko nie wykonawca 🙂

No jak mu siedzą archeolodzy i szukają chuj wie czego…

to fakt,że szukają c…j wie czego,można odnieść wrażenie,że taka robota na pokaz żeby zdobyć finanse,nic nadzwyczajnego poza resztkami budynków czy ulic tam nie nie ma,co chyba nie dziwi,w końcu tam od lat mieszkali ludzie

Nie miasto, nie kierownik budowy, nie wykonawca, nie mieszkańcy, nie pracownicy, nie wojna – opóźnia budowę, ale KONSERTATOR. panie Jach, gdzie wywiad z panem konserwatorem?

Człowieku. Konserwator może i opóżnia remont, ale na raptem 400/500 metrach. Kto na reszcie kilometrów?

Na odcinku od Kilińskiego/są Jana nie ma wykopalisk ,a od maja zrobili kilka studzienek o nic się nie dzieje.Samochody Wlodana jeżdżą w tą i z powrotem udając że coś robią.

Robią co chcą, bo Włodan to ich kolega.

Na całym odcinku?

Ja jeszcze proponuje na koniec kontrolę jakości – grubości, skład i zagęszczenie poszegolnych warstw pod warstw pod asfaltem. Jak patrzę na tą ich budowę to za 2-3 lata będą poprawki, bo robota jest zrobiona po łebkach.

jak skończą to trzeba będzie robić remont tych już obecnie skończonych odcinków (jeśli takowe są??)

Żenada po prostu żenada. Tak się buduje remontuje w tym chorym kraju. Jak nie pędzelki znajdą zawsze coś w ziemi to ekolodzy wpadną na pomysł że właśnie w tym miejscu np przechadzają się żabki haha
Druga sprawa to nadzór nad realizacją projektu. Gdzie osoba z ramienia UM? Nie widział opóźnień? Fuszerek? Już dawno powinien mieć papier z wymówieniem o pracę

Tak jest! Ktoś ma w swoich obowiązkach nadzór nad remontem! Więc dlaczego ta osoba nie zostanie rozliczona i zwolniona? Nagle zdziwienie, że termin nie będzie dotrzymany! Tak to jest, jak pozwoli się wykonawcy rządzić miastem! Miały być zamykane 3 skrzyżowania, zrobione, oddane i następne 3 do zamknięcia. Od początku nie było mowy, że ktoś pozwoli zamknąć całe miasto. Dlaczego ktoś na to pozwolił?! To się opłaca tylko firmie remontującej. A my mieszkańcy dostajemy po tyłku przez to. I ta osoba, która na to pozwoliła, powinna natychmiast zostać dyscyplinarnie wyrzucona z pracy! Na jakiej podstawie jakiś urzędas pozwolił zamknąć całe miasto?… Czytaj więcej »

Idąc dalej ul. Łaska niby przebudowa zakończona ale nic nie wróciło do stanu pierwotnego np kto poprawi chodniki pozapadane poprzez stawanie lub przejezdzane przez nie ciężki sprzęt. Czemu nadal wiszą ograniczenia prędkości na Łaskiej? Krańcówka nie skończona bo po co. Tak to jest jak nie ma ludzi a prowadzi się kilka projektów bo firma coś tam wygrała i teraz skacze z budowy na budowę… Aby to wyglądało jako tako powinni dawno skończyć skrzyżowanie Łaskiej Zamkowej wylać obie warstwy bitumu skończyć ścieżki rowerowe na Zamkowej i puścić ruch do SDH by choć trochę odciążyć ruch i wprowadzić trochę normalności. A tak… Czytaj więcej »

Do czego to miasto doprowadzili Habura z Mackiewiczem i ich polityczne zaplecze. Nikt nie traktuje Pabianic poważnie. Na pewno żadna z firm z miastem współpracujących. Kibel, most, hala, bieżnia, szkutnia, tramwaj, termomodernizacja, ścieżki rowerowe. Nic nie wykonane w terminie na tylu frontach. Czytam internety i nie dowierzam, jak można było tak zdegenerować moje rodzinne miasto. I jeszcze jakby nigdy nic obaj do rządzenia Polską się wybierają. Niepojęte.

Należałoby każde Twoje słowo oprawić w ramki i wbić młotkiem w te puste łby . Litera po literze ,przecinki także. Zobaczysz może kiedyś jak wykonano ścieżki rowerowe i chodniki przy ulicy XX Stycznia przy Dino..Obraz nędzy i rozpaczy. Idąc chodnikiem należy uważać,by nie rozbić twarzy i połamać kończyn. Różnica pomiędzy elementami poziomymi wynosi od 3 do 8cm.O przejściu dla pieszych do sklepu NIKT nie pomyślał. Pukają w dno od spodu. Dlaczego nikt nie boi się KAR.?.

Zdewastować proszę Pana, bo degeneracji społeczeństwa już nie da się cofnąć. Poprzednicy nie wykonywali żadnych dużych inwestycji więc mniej ryzykowali.

poprzednicy nic nie robili bo nie mogli , z tego co pamiętam , pieczę nad naszą kasą trzymała Izba Obrachunkowa z Łodzi

Finał będzie taki że pojedzie stary niemiecki tramwaj ! Brawo Panie Prezydencie ,tyle firemek przez Pana upadło w centrum a Pan robi się jak pączek z tego dobrobytu

Pabianiccy tradycjonaliści tłumnie domagali się tramwaju więc niech chodzą pieszo pół godziny na przystanek, wchodzą na kolanach, marzną w nim i zatykają uszy od huku, poprawiają się na twardym siedzeniu. Nikt nie obiecywał nowego tramwaju. Na koniec wjedzie złom z Konstalu, ale do drugiego wagonu nie będzie można wsiąść bo tam nie ogrzewają.

Będziemy najbogatszym powiatem!:)
5.5 mln / miesiąc z kar.
Szykują się tłuściutkie lata 😂

Rozumiem, że nikt z miejskich ludzi, nie dostrzegał zagrożenia terminu, patrząc na zaawansowanie prac 😆

Hahaha – dobrze prawisz .Przecież kto normalny lazilby po tak rozkopanym mieście. ??? A rączki cały czas w nocniku i co tu tak śmierdzi……..

Dziwaków z napisem konstytucja w sprawie której sami nie rozumieją przed UM było pełno ale jak miasto jest skrajnie zaniedbane przez przeciągający się remont centrum z powodu jakichś śmierdzących desek i jednego widelca to nikt nie widzi potrzeby protestów. Przecież to są jakieś żarty. 5 osób grzebie łopatami w centrum dużego miasta, które jest zablokowane i wszyscy się na to godzą… Tych pajaców powinno się pogonić.

Kto kocha, ten poczeka 😉

Przecież na tej budowie nic sie nie dzieje, a Prezydent zdziwiony? Rozumiałbym to zdziwienie gdyby rządził u nas Suski…

Tak się teraz w Polsce buduje i Pabianice nie są wyjątkiem.
Narzekanie nic tu nie pomoże. Trzeba cisnąć wykonawców i grzecznie czekać na zakończenie robót.

Cisnąć i nie denerwować. Bo jeszcze miasto pozwą o odszkodowanie. Ciiiiiiiiiii

To, że w całej Polsce sie tak buduje to nie jest wytłumaczenie. Warto sie na przyszłość zastanowić co robić żeby uniknąć takich sytuacji, w całej Polsce 😉

Mieszkańcy Pabianic maja czarno na białym pokazane jak zarządzane jest miasto. Te nieszczęsne remonty nie tylko spowodowały upadek wielu firm przy ul. Zamkowej. Naszym klientom nie chce się do nas dojeżdżać z drugiego końca miasta – w godzinach szczytu droga w jedna stronę zajmuje im godzinę. Do tej pory mieliśmy wielu klientów z Łodzi, którzy obecnie nie chcą nawet do Pabianic wjeżdżać. Życzę nam wszystkim żebyśmy mili jakąś alternatywę w przyszłych wyborach samorządowych.
Dopiero zmiana tej nieudolnej władzy może przynieść jakieś efekty. Panu Przemkowi zaś życzę wytrwałości. Pozdrawiam wszystkich!

Możesz napisać, który to ten cudowny sklep, który proponował takie artykuły, że aż z Łodzi przyjeżdżali? I remont spowodował że już ich nie chcą?

Szanowna Pani/Panie. To nie był (i nie jest) żaden sklep. Jesteśmy firma świadcząca usługi. Proszę poszerzyć horyzonty. Miłego dnia.

Ciągle czekam na odpowiedź. Co to za cudowna działalność, z usług której korzystali mieszkańcy Łodzi, a zrezygnowali z nich tylko z powodu utrudnionego dojazdu?

jak takiś ciekawy to w US zapytaj o statystykę ile w miesiącu się firm otwiera a ile zamyka.

Dowiedziałem się. W pierwszej połowie 2022 roku w Polsce zamknięto 104000 firm, to ponad 25 procent więcej, niż w roku poprzednim. 161000 zawiesiło działalność i jest to wzrost o prawie 40 procent. To wszystko przez remont Zamkowej i zarządzającej Pabianicami klice PO.

Nie powie bo to tekst pod zdenerwowanych ludzi napisany jest :). Niestety ale populizm polityczny przekłada się na kometarze lokalne. Wszystko poparte faktami z instytutu z du#y.

zawsze sie trafi taki debil z tekstem „poka mi ten sklep”… poczekaj jek tobie w dupę brak pracy zajrzy!

Nie no bądźmy poważni. Z Łodzi do Pabianic to można co najwyżej do Zielonej Górki przyjechać. Albo na Paydę…

Byś się zdziwił. Z kurczaków przyjeżdżają do mojego taty na stoisko na rynku na bugaju.

Na rynek na bugaju mogą dojechać mniej więcej bez rozkopów 😀 a tata co sprzedaje na rynku?

Ludzie! Gdzie Wy znaleźliście tego naszego dzielnego włodarza? (Prezydenta)

Gdyby Stanek był prezydentem Kodomici od roku pod UM koczowali by w obozie namiotów , Starczewski biegał by po budowie a Joński piątą kontrolę poselską przeprowadzał.

Na latarniach wisałyby krzyże, a z głośników na Lewitynie słuchałoby się Radio Maryja.

To prawda, dlatego dobrze że nigdy prezydentem nie zostanie.

Mnie tam sie podoba, tak jak jest, zostawiłbym już ten remont, rozjeździ się z czasem drogę XD

wpierw niech skonczą te odcinki gdzie nie przeszkadzają archeolodzy wtedy bedzie można pogadać o zaprzestaniu naliczania kar

Z ustaleń wynika, że skoncentrują się na dokończeniu Zamkowej, tak, aby można było częściowo ja otworzyć.

Firma realizująca inwestycje kompletnie nieprzygotowana i to zadanie ją przerasta na równi z władzami miejskimi i prezydentem. Za tę korki, nerwy, objazdy, zabicie biznesów i rozwalenie miasta na tak długi czas podziękuję przy wyborach.🤦🤬😠

Last edited 11 miesięcy temu by Aerospace

Jakoś rok temu pisałem w komentarzu że jeszcze wykonawca ucieknie i będzie nowy przetarg na dokończenie tego remontu i chyba to się powoli staje realne .

A po całym tym remoncie okaże się że prąd jest tak drogi że tramwaj się nie opłaca i torowisko do rozbiórki.

Zanim skończą remont to będzie potrzebny remont może wnuki mojego 2 letniego syna doczekają zakończenia remontu.

Tak się dzieje jak nikt nie patrzy na ręce wykonawcom. Był taki czas że kilka miesięcy jedna koparka grzebała przy skarbówce. Prawdziwe rozmowy NT remontu odbywają się, no właśnie ciekawe u kogo. Bo na pewno nie są zawarte w umowach i jakichś oficjalnym pisemkach. Jeden wielki wał.

Panie Prezydencie Miasta Pabianic
Kilka rad jak próbować uniknąć wypłacania odszkodowań za chaos-remont ulicy Zamkowej właścicielom nieruchomości.
Po pierwsze: zwolnić z podatku od nieruchomości wszystkich właścicieli lokali użytkowych przy ulicy Zamkowej.
Po drugie: zwolnienie wprowadzić bezzwłocznie, okres trwania zwolnienia
taki jak chaosu-remontu.
Po trzecie: podjąć dialog z właścicielami lokali użytkowych przy ulicy Zamkowej- „wyjść do ludzi”
Po czwarte: wymusić na wykonawcach przebudowy ulicy Zamkowej dokończenie i oddanie odcinka od Łaskiej do Kilińskiego do końca 2022 roku.
Po piąte: Koordynować prace drogowe w Pabianicach tak aby nie powodować paraliżu komunikacyjnego miasta (remont mostu na Grota Roweckiego)

To NIE JEST żaden remont! I mówię to nie tylko o rozbabranych ulicach i chodnikach, ale również z perspektywy tego, co już tak „pięknie” wyremontowano. To koszmarna fuszerka i skandaliczna hucpa. Za którą odpowiada zarówno wykonawca, jak miasto, które nie jest w stanie wyegzekwować tego, co zostało zapisane w umowie. No, chyba że taka właśnie była ta UMOWA…

Mackiewicz gdyby s miał honor to byś przeprosił i do dymisji się podał. Żenada i wstyd przed ludźmi.

Nie musi. I tak już by nie mógł kandydować. Wystawią któregoś zastępcę w wyborach, Habura będzie startował pewnie do senatu, a Rąkowski pewnie na miejsce Habury, pewnie w między czasie podejmując kolejne próby na posła. Wybierze to co będzie mu się bardziej opłacać. Niestety taki czarny scenariusz się na szykuje dzięki mieszkańcom.

Dobra robota…. Masakra

No patelnie Włodana S-ką do bazy lecą 110km/h, neodymy na ogranicznikach?

Co tu się dziwić. Przecież wszędzie widać, że władze tego upadłego miasta mają nas w dupie i kręcą swoje lody.

Nic się tu nie zmieni bo urzędnik nie ponosi żadnej odpowiedzialności za swoją pracę.

Cały czas mówię znajomym że trzeba było rozebrać torowisko nowy asfalt zrobić bus pas i po sprawie. A teraz napewno na PO czy osoby stojące za prezydentem nie zagłosuję. Rozjebali miasto pewnie na dekadę

Ciągle mówię znajomym, że czekam na tramwaj. Ani ja, ani oni na PiS nie zagłosują. Rozjebali Polskę na 50 lat. Oby tylko.

Jak czytam to wszystko, to widzę, że tu sami wyznawcy kaczej partii.
Zapewniam was, że obojętne kto by tu nie rządził, to by było tak samo.

Osobiście cieszę się, że robią ten remont.
Fakt, że się ciągnie, ale wiedzcie, że tylko na taka ekipę było stać nasze biedne miasto.

Do czerwca skończą się problemy, a jedynymi placzkami zawsze będą wyborcy pisu, który nie może przebolec, że nie rządzi w Pabianicach.

To się przekonasz czy do czerwca skończą się problemy.
Jak dla mnie nie zakończą jeszcze remontu, a do tego dojdą korki i problemy z parkowaniem z powodu właśnie tego super remontu Zamkowej.

Pytanie pierwsze , dla czego nie wyremontowali pierwsa petle na Wraszawskiej? Tramwaj mlobgy juz jedzic to Pabianic do tego zakretu. Pytanie drugie dla czego nie zakoncza remont od szkryzowania trzech koron do skrzyzowania Zamkowa Łaska? i teraz znowu zamkneli skrzyzowania nie wiadomo po co , i znwou nie ma jak gdzie dojechac, jak mogli dpouscic ze musza kolejne drzewa wyciac czy ewentualnie przesadzic bo jakis idiota nie potrafil wymierzyc w odpowedni sposob gdzi eco stoji?! Przy aktualnych urzadzaniach miernyczych to naprawde trzeb asie postarac aby do takiego niechlujstwa doszlo…. Uwazam ze wykonawca nie powinien dostac zgode n aprzedluzenie terminu wykonania… Czytaj więcej »

Pytanie do Pana Redaktora P. Jacha: Czy da się to odzobaczyć?

A ja mam wrażenie że prezydent i starosta co tydzień spotykają się na kawce i debatują co by tu jeszcze zamknąć i jak utrudnić ludziom życie. Bez ładu i składu byle zamknąć. A mostek przedłużymy, a na Kilińskiego nowy asfalcie trzepniemy, a na Zamkowej pobawimy się w wykopki, Na całej długości pseudo remontu robotników ze świecą szukać a archeologów to już w ogóle, to gdzie oni szukają starych skorup i kości? I gdzie są przedstawiciele wszystkich innych opcji politycznych? Schowali się? Bo nie czytałam żadnego wystąpienia ich ani ponagleń o zakończenie remontu. Teraz nie ma nikogo, za 10 lat jak… Czytaj więcej »

moim zdaniem drugi kwartał 2023 brzmi nadal zbyt optymistycznie XD