Strona główna Na sygnale Akcja policji NURD: piesi wypadli najgorzej

Akcja policji NURD: piesi wypadli najgorzej

27

28 września 2022 roku pabianiccy policjanci prowadzili działania kontrolno-prewencyjne pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego” (NURD). Tego dnia na naszym terenie ujawniono ponad 140 wykroczeń. Najwięcej z nich popełnili… piesi.

Choć najwięcej wypadków i ofiar wśród pieszych powodują kierujący pojazdami, to jak widać po ostatniej akcji policji, piesi znacznie przyczyniają się do stwarzania niebezpieczeństwa. Mowa głównie o nieostrożnym wejściu na jezdnię, przechodzeniu przez jezdnię przy czerwonym świetle, wtargnięciu zza pojazdu, rozproszeniu uwagi.

Podczas działań NURD prowadzonych na terenie powiatu pabianickiego 28 września 2022 roku w godzinach 6.00 – 22.00 policjanci ujawnili wiele wykroczeń ruchu drogowym, w tym przez pieszych 51, przez rowerzystów 32, przez kierujących wobec pieszych 23, przez kierujących wobec rowerzystów 3. Funkcjonariusze  ujawnili 38 przypadków przekroczenia prędkości w rejonie przejścia dla pieszych.

Funkcjonariusze nałożyli 70 mandatów karnych, 30 pouczeń i skierowali do sądu 5 wniosków o ukaranie.

Policja przypomina kierującym, że za naruszenie przepisów polegające na nieustąpieniu pierwszeństwa pieszemu wchodzącemu na przejście bądź znajdującemu się na nim można otrzymać mandat karny wynoszący pierwszy raz: 1500 złotych, przy popełnieniu ponownie tego wykroczenia w warunkach recydywy: 3000 złotych, podobnie jak w przypadku wyprzedzania na przejściu lub bezpośrednio przed nim. Każde z tych wykroczeń oznacza też dopisanie do konta kierowcy 15 punktów karnych.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
27 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Pieski na posyłki Jarka i Mateuszka. Hajs na 500+ musi się zgadzać

Jak nie było netu, tylko najbliżsi wiedzieli, żeś głupi.

uid_7984454ef27c6a17c4b8b17860c65eaa1406381625492_width_720_play_0_pos_0_gs_0_height_405.jpg

Tu się zgadzam, że piesi są winni błyskawicznego wejścia na przejście dla pieszych a nie kierowca, mimo że jest z relacji inaczej

Wielokrotnie widziałam jak piesi wchodzą na pasy bez oglądania się czy auto jedzie. Mam wrażenie,że przepisy sprawiły,że pieszym włączył się tryb nieśmiertelności. Idzie chodnikiem i nagle po skosie wchodzi na przejście. Ja dostanę mandat,
ale Ty kochany pieszy możesz mieć obitą doooope…

Wielokrotnie widziałam jak piesi wchodzą na pasy bez oglądania się czy auto jedzie. Mam wrażenie,że przepisy sprawiły,że pieszym włączył się tryb nieśmiertelności. Idzie chodnikiem i nagle po skosie wchodzi na przejście. Ja dostanę mandat,
ale Ty kochany pieszy możesz mieć obitą d**pe…

Nie dziwię się że większość to piesi. Traktują się jak święte krowy z słuchawkami w uszach lub z tel przy uchu wchodzą na przejścia bez rozglądania się prosto pod koła bo przecież kierujący ma ich przepuścić bez względu czy on najpierw choć rozejrzy się by nie wpakować się pod auto.

To, że jeśli pieszy wchodzi na przejście bezmyślnie to świadczy tylko o nim i o braku instynktu zachowawczego. Ale nie zmienia to faktu, że przepisy są skonstruowane tak, że to kierowca zbliżając się do przejścia ma myśleć za niego. Bo to on zdawał egzamin i to on posługuje się narzędziem, które może zrobić komuś krzywdę. Więc przestańcie obwiniać pieszych o swoją nieostrożność i nieposzanowanie przepisów, bo nawet jeśli pieszy jest głupi i bezmyślny to nie zasługuje na to, żebyście go zabili na tym przejściu. Możecie go zwymyślać od najgorszych za głupotę i nieostrożność, ale pamiętajcie, że żeby doszło do wypadku… Czytaj więcej »

Powiedziałbym więcej. Pieszy może być głupi i bezmyślny-może być upośledzony umysłowo, może chodzić do pierwszej klasy podstawówki, może być głuchoniemy, niewidomy, stary, wreszcie może być zwyczajnie pijany. Kierowca nie może. I dlatego jest zobowiązany uważać za nich. Zgodnie z przepisami ma zwalniać przed przejściem dla pieszych, nie rozmawiać przez telefon, nie pisać smsów, nie jechać 70, tam gdzie obowiązuje 50. To wystarczy, żeby ich nie zabijać, lub ciężko ranić. Mało tego, zaryzykuję stwierdzenie, że jeżeli kierowca spełni wszystkie warunki narzucone przez przepisy, a mimo tego potrąci pieszego, który mu wlazł przed maskę, to nigdy nie będzie winien za to potrącenie.… Czytaj więcej »

Last edited 2 miesięcy temu by Piechur

masz rację ,nie zasługuje by go zabić .Idiotę zabiję a za człowieka będę odpowiadał.

Jeżeli siedmiolatek prawidłowo idący po przejściu dla pieszych jest idiotą, to na ciebie, który ma problem, żeby przed przejściem zwolnić, który musi akurat jadąc napisać SMS, albo musi przed tym przejściem koniecznie kogoś wyprzedzić, nazwy nie ma.

jeśli siedmiolatek sam łazi po ulicy…. bo starzy nie mają na niego czasu to nie zasługuje na to aby żyć! 🙂

„Widzę, że pan się ładnie przestawił w tej chwili słuchaczom…”

wole zabić bezmyślnego pieszego, który wlazł pod koła, niż próbując go ominąć zabić mojego bliskiego, którego wiozę na miejscu pasażera, wpadając np na drzewo czy do rowu!

zajebiste masz wybory, kogo zabić ? oto jest dylemat kierowcy, jeźdź wg przepisów , zwalniaj i szczególnie uważaj przy przejściach to nie będziesz musiał podejmować takich wyborów, proste

Dobra akcja.

Jakoś mnie to nie dziwi. Najświętsze krowy. Pieszy z głową w telefonie i (ja wszystko mogę) rowerzystów.

„38 przypadków przekroczenia prędkości ” było spowodowane tym że kierowców po drodze wqrwili piesi, rowerzyści i leżący policjanci z separatorami, przez których to musieli nadrobić stracony czas.

Czyli jednak: kierowcy dopiero na 3 miejscu w tym niechlubnym rankingu. Piesi i rowerzyści – więcej uwagi!

pytam poważnie – czy w związku z tymi naruszeniami piesi dostali po 2tys. zł mandatu i czy zostały im zabrane buty do chodzenia na 3 miesiące, aby nie mogli wałęsać się po chodnikach sprowadzając zagrożenie w ruchu pieszych. oraz czy muszą ponownie zdawać egzamin dojrzałości za 1,5 tys. ? o punktach nie wspominając….

Musisz najpierw skończyć gimnazjum. W przeciwnym razie nikt cię poważnie nie weźmie.

pytam dlaczego piesi mają fory w odniesieniu do zmotoryzowanych? ale taki debil jak ty który umi tylko ubliżać i wyzywać od nieuków tego nie ogarnie.
PS. jestem po gimnazjum, powiem więcej mam doktora honori skausa!

Honoris causa. Resztę przemilczę.

widać nie załapałeś – tak myślałem 🙂

Chcesz powiedzieć, że pozostałe osiem błędów też zrobiłeś specjalnie?

Moniuszki przejście od żabki na bazar 🙂 tu to już całkiem sie dzieje albo z Kauflandu do Sdh obok straży haaaa no no

daleko masz do przejścia ze światłami?

Policjanci karzacy kierowców powinni pamiętać że sami są kierowcami i że z przestrzeganiem durnota przepisów co do pieszych nie jest tak prosto.
Czy pieszy który zapłaci raz mandat np 100 zł zatrzymany ponownie zapłaci już 200 podobnie jak karze się kierowcę?