Strona główna Aktualności Z miasta Można zlikwidować „kopciucha”. Wkrótce nabór wniosków

Można zlikwidować „kopciucha”. Wkrótce nabór wniosków

5
Mieszkańcy Pabianic będą mogli wkrótce ubiegać się o dofinansowanie na wymianę pieców. Jego wysokość zostanie uzależniona od sposobu ogrzewania budynku.

Urzędnicy z magistratu wyznaczyli datę składania wniosków o przyznanie dotacji. Nabór rozpocznie się 5 października, w wydziale ochrony środowiska (ul. św. Jana 4, II piętro, pokój 21). O tym, kto je otrzyma zadecyduje kolejność zgłoszeń.

– Dotacja przysługuje na likwidację węglowych źródeł ciepła w budynkach lub lokalach mieszkalnych, w których nie jest prowadzona działalność gospodarcza i zastąpienie ich ogrzewaniem gazowym lub ogrzewaniem na biomasę i węglowym w przypadku braku możliwości podłączenia do sieci gazowej – tłumaczy zasady Aneta Klimek, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego.

Na zakup i montaż pieca gazowego można otrzymać do 4 tys. zł, na piec na biomasę – do 3 tys. zł, a na węglowy – do 2 tys. zł. Dwa ostatnie muszą spełniać piątą klasę oraz wymagania „ekoprojektu”.

Pieniądze będą przyznawane, dopóki się nie wyczerpią. W budżecie miasta zarezerwowano na ten cel 100 tys. zł.

Wniosek można otrzymać w wydziale ochrony środowiska lub pobrać ze strony internetowej Urzędu Miejskiego (TUTAJ).

W ubiegłym roku takiego naboru nie było, natomiast dwa lata temu program cieszył się ogromnym zainteresowaniem (pisaliśmy o tym TUTAJ).

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Hm…. Raczej nie uważam, że dotacje, dofinansowania i ogólne rozdawnictwo jest dobre ale … są wyjątki i w pewnych sytuacjach trzeba. W tym przypadku pieniędzy wystarczy na około 30 osób. Dostaną to pewnie ludzie, którzy są w miarę zaradni, a nie ci którzy bez pomocy nie dadzą rady sami tego sfinansować.

jak ktoś pali „ramami okiennymi” w piecu to nawet z tym dofinansowaniem nie będzie go stać na nowy, taka prawda. Ja właśnie wywaliłem 25tys. na piec i to bez montażu centralnego! Nie mówię że należało by rozdawać wszystkim po całości. Ale skoro się wymaga, grożąc karami, a nie prosi to chyba gdzieś coś poszło nie tak. To nie auto że jak mnie nie stać to nie kupię. Od 50 lat paliłem węglem w piecu na którym się grzało wodę do miski i chleb opiekało. spełniał do dziś swoją rolą znakomicie. Nie potrzebowałem wywalić masy kasy na inny piec.

Oczywiście kolejny raz wymiana według kolejności, a nie według wieku pieca. Czyli nowy piec wymień na nowszy, a stare dalej mogą kopcić. Czy naprawdę nikt nie może pomyśleć aby nie tworzyć idiotycznych kolejek o 3 rano. Zalecam wysłanie epuapem o 00:01.

Ha ha . Dotacje hm.
Dajcie spokój

W tym tempie dofinansowań to prędzej Turów zamkną 😂