Dziś w Zespole Szkół nr 3 przy ul. Gdańskiej, oficjalnie otwarty został ośrodek egzaminacyjny dla zawodu higienistka stomatologiczna. 

– Specjalizujemy się w realizacji zawodów usługowych i odpowiadamy na zapotrzebowanie rynku. Pracodawcy pytali, więc odpowiedzieliśmy – mówi Hanna Grącka, dyrektor ZS nr 3.

Tak powstało 2-letnie policealne studium w zawodzie higienistka stomatologiczna. We wrześniu ruszył pierwszy semestr. Aktualnie tego fachu uczy się 14 osób.

Dlatego padł pomysł stworzenia ośrodka egzaminacyjnego. Na salę dentystyczną zaadaptowane zostały pomieszczenia w budynku szkoły, gdzie do niedawna, przez wiele lat mieszkał lokator.

– Dzięki pomocy byłego wiceprezydenta Macieja Łuczaka udało się znaleźć lokal zastępczy dla tego pana – opowiada dyrektor Grącka.

Po remoncie sal (oprócz głównego pomieszczenia jest jeszcze toaleta) nastąpiło kompletowanie sprzętu. Tutaj z pomocą przyszedł starosta pabianicki – Krzysztof Habura. Za około 50 tys. złotych udało się kupić kompletne wyposażenie, takie jak w gabinecie stomatologicznym. Jest unit z kamerą i monitorem, autoklaw, destylarka, zgrzewarka do pakietowania narzędzi, urządzenie do przygotowywania wypełnień.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments