Strona główna Nie przegap Klasa dla przyszłego piłkarza

Klasa dla przyszłego piłkarza

5

Nie od dziś wiadomo, że im wcześniej zaszczepi się w dziecku zainteresowanie sportem, tym lepsze są tego efekty. Podobne wnioski wyciąga zespół Włókniarza Pabianice, który chce szkolić przyszłych zawodników już od najmłodszych lat.

Dlatego też w porozumieniu ze Szkołą Podstawową nr 15 powstała klasa sportowa o profilu piłki nożnej. Przeznaczona dla dzieci z roczników 2010/2011. Dzieci uczęszczające do niej będą miały min. dodatkowe zajęcia WF-u z certyfikowanym trenerem UEFA, spotkania z zawodowymi piłkarzami, czy dostęp do boisk.

W ostatnich latach okoliczne kluby odczuwają coraz większy deficyt juniorów, których można wprowadzać do składów seniorskich. Jak widać zieloni chcą poprawić pracę swojej szkółki i bardzo wcześnie rozwijać umiejętności dzieciaków. Takie rozwiązanie może dać w przyszłości efekty. Na to jednak trzeba będzie jeszcze poczekać. Kto wie, może za kilka lat zwiększy się liczba pabianiczan grających na boiskach w województwie i poza nim.

REKLAMA
Poprzedni artykułMożna borować
Następny artykułWypadek na wiadukcie. Sprawca ranny
Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Nie wprowadzajcie opinii w błąd z tą klasa sportową. Wg przepisów klasa sportowa może powstać dopiero od czwartej klasy szkoły podstawowej a nie od pierwszej.

Nie będę ukrywał że kibicuję innym barwom niż te Włókniarza, ale też kibicuję takim inicjatywom. Jak jednak napisał mój poprzednik ” Nie wprowadzajcie opinii w błąd”. 1. Klasa sportowa „ukierunkowana” może powstać od czwartej klasy szkoły podstawowej, a klasa sportowa „specjalistyczna” od pierwszej klasy gimnazjum. 2. Zarówno dla klasy ukierunkowanej jak i specjalistycznej trzeba posiadać program nauczania zatwierdzony przez Kuratorium Oświaty. Czy takowy dla tej klasy został napisany???? Raczej niemożliwe patrząc na punkt 1. 3. Kto zapłaci za dodatkowe lekcje WF????? Tu jednak też kłania nam się punkt 1. 4. Co ze sztywną rejonizacją w szkołach o której mówi UM,… Czytaj więcej »

@jersy78 czy tam Przemysławie Radziszewski – miałem nie wchodzić z tobą w dyskusje, patrząc, jak jedynie sączysz jad na profilach facebooka i w gazetach – nie pohamuję się jednak od stwierdzenia, że jak zwykle fioletowe serce nie dotlenia ci wystarczająco fioletowego mózgu – podstawiasz haki w nadziei, że ktoś ci odpisze i poda gotowe rozwiązania? sam pogłówkuj, a nie tylko browar i kiełba – jeśli jest tyle kłamstw, oszczerstw i nieuczciwości u konkurencji, to jest taka instytucja jak prokuratura, a jak nie to milcz, bez odbioru

Zielony- jakie to typowe. Upubliczniasz dane osobowe, sam pozostając anonimowym znawcą zwyczajów godowych żab typu fiofio. Ja akurat nie wstydzę się swojego nazwiska, bo fakt, podobne pytania zadawałem na profilu FB i nie uzyskałem odpowiedzi. Domyślam się więc że rozmawiam z osobą do której te pytania były skierowane, ale możesz być spokojnym, dalej pozostaniesz anonimowy. Jeśli chodzi o prokuraturę to chyba już czym miała się zająć to się zajęła. I jeszcze króciutko co do mojego fioletowego mózgu. Jest na tyle dotleniony by wiedzieć, że w dyskusji publicznej obrażanie drugiej osoby świadczy tylko o braku podstawowych zasad wychowania. Dla Twojej informacji,… Czytaj więcej »

Prokuratura to chyba miała się zająć ale tym pseudo Prezesikiem z włókniarza. Rzuca nazwiskami a sam anonimowy brawo 😉