Strona główna Aktualności Z miasta Młody polityk proponuje budowę skweru im. „Bohaterów obrony Ukrainy”

Młody polityk proponuje budowę skweru im. „Bohaterów obrony Ukrainy”

44
Pabianiczanin Gracjan Majewski związany z Porozumieniem Jarosława Gowina, zwołał konferencję prasową dla lokalnych dziennikarzy i przedstawił swój pomysł. Czy słuszny?

Młody polityk wymyślił budowę skweru im. „Bohaterów obrony Ukrainy”. Skwer miałby powstać na terenie pętli autobusowej przy ul. Waltera Jankego.

– Wielu Ukraińców znalazło schronienie przed wojną w naszym mieście i bardzo prawdopodobne, że część z nich zostanie u nas na stałe – mówi Majewski – Dlatego chciałbym zaapelować o utworzenie przestrzeni miejskiej, która będzie miejscem spotkań społeczności ukraińskiej i integracji z mieszkańcami.

Pomysłodawca inicjatywy chce się spotkać z prezydentem i radą miejska w tej sprawie. Na tę chwilę nie przedstawił ewentualnych możliwości finansowania tej inicjatywy.

Można się jednak spodziewać, że na liście wydatków miejskich są pilniejsze potrzeby.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
44 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Młody. Zajmij się lepiej
przedłużającym się remontem na zamkowej,
padającymi przedsiębiorcami przez rozkopane centrum,
rozwiązania dla mieszkańców którzy uciekają za pracą do innych miast
Wiesz to takie pierwsze potrzeby.
A tu kolejna z dupy propozycja na wydatek który nikomu do niczego się nie przyda.
Albo po prostu znajdź pracę bo żyjesz z naszych podatków a zaciągasz nas na to żeby zabłysnąć.

Bądźmy ludźmi normalnymi nie dajmy się zwariować lepiej dać imieniem ludzi znanych i patriotów Polski i tak bardzo pomagamy Ukraińcom po co nam skwery ich bohaterów mamy swoich.

Tych z lat 1942 – 1947

Jeżeli już mowa o Ukrainie to pilna potrzeba jest taka żeby załatać dziury w jezdni, bo wygląda to jak po bombardowaniu w Ukrainie!

przynajmniej wygląda to tak jak u nich. szybciej się zaaklimatyzują 🙂

czyli wybudować skwer tylko po to żeby nosił wzniosłą nazwę? nadmiar pieniędzy proponuję oddać na praktyczną pomoc dla ludności. jeśli mamy się naprawdę integrować a nie separować to w tych samych miejscach gdzie spotyka się reszta pabianiczan. kwiaty i tabliczki to dziękowanie samemu sobie za swoją wielkoduszność.

Mlody polityk a koszula juz calkowicie wypełniona..

ale rękawy zakasał, czyli robotny!

Jak to przejdzie to ze swoich wyłoży na ten cel jak już wpadł na tak genialny pomysł?

Z Porozumienia ? To ta partia jeszcze istnieje ? Młody miś chce zaistnieć 🙂

byś sobie człowieku darował następny skwer…. oprzątnąbyś istniejące zasyfione obszary typu „strzelnica”, a nie dokładał następne, które po czasie będą zasyfione, bez nadzoru i opieki.

Troszkę niefortunna nazwa. Czy dotyczy też tych „bohaterów”, którzy 75 lat temu wyrzucali widłami polskie dzieci przez okna chałup na Wołyniu?

Też uważam, że lepsza byłaby nazwa Bohaterów Jedwabnego, lub Bohaterów Lasu dębrzyńskiego. Skoro już mamy upamiętniać tamte lata to lepiej Polaków niż Ukraińców.

Last edited 11 miesięcy temu by Sprawiedliwy

Bohaterów Jedwabnego czyli Hermanna Schapera i jego kolegów? Coś z Tobą jest mocno nie tak.

Uważasz tego Niemca za bohatera ? Czego się spodziewać po tobie skoro za bohaterów uważasz tych, co 75 lat temu wyrzucali dzieci przez okna.

Bardzo proszę o nie pisanie pod cudzym nikiem.

Przeginacie już z tą Ukrainą . Może im jeszcze miasto osobne zbudujmy .

Wiesz, flagę w kolorach Ukraińskich to my już mamy xD

Ukraińcy na pewno docenią ten cenny dar w postaci skweru koło przystanku xD Ludzie, realna pomoc, a nie czcza symbolika.

Chyba mu się sufit na łeb spadł

Panie polityku Majewski czy to aby nie za wcześnie . Poczekajmy do zakończenia.

Naprawdę nikt nie zauważył, że to propozycja bez żadnego konceptu, bez szans na realizację, a przysługująca się jedynie przeciwnikom pomagania Ukrainie ? Co, jak widać w komentarzach, udało się w stu procentach.

nie jestem przeciwnikiem pomagania Ukrainie. po prostu pomysł z doopy 🙂

przecież dzierży w rencach projekt w 3d zrobiony. Jak porównam z projektem pętli (podobne bardzo) to wnioskuję że z 17tys. wydał na projekt koncepcji. chyba że piracie do projektowania w 3d leciał .

Co za kretyn do tego skweru jeszcze pomnik bandery kto głosował na takich idiotów już za nic nie płacą zaraz eko region podniesie stawki za śmieci może jak radni przegłosowali że przesiedleńcy nie płacą za śmieci to sami pokryją te koszty banda darmozjadów z tzw prezydentem na czele

Putin lubi to

👍

Porozumienie ? To ta partia gdzie był Hodak ? … po tym jak był w PO i przed tym jak był w PIS ? 🙂 🙂 Panie Hodak fajnych masz pan „koleguf” 🙂

Fajny ziomek fryzura na Rutkowskiego

Ale dziś nie jest 1 kwietnia.

Kolejny koleś próbujący uwieść się u władzy aby rączek nie ubrudzić.

Patrzta sie, takich młody a już się pcha do władzy. Chłopaku kup działkę i działaj 😉

Liczę na to, że po tak „entuzjastycznym” przyjęciu przez mieszkańców naszego miasta tej propozycji, jej pomysłodawca swój następny genialny pomysł zachowa dla siebie. Szanowni lokalni dziennikarze, naprawde nie trzeba pisać o wszystkim, co komu strzeli do głowy, przez jakieś sito te rewelacje chyba też przesiewacie.

Weź się lepiej do roboty, np. jako wolontariusz

Super pomysł. Najpierw jednak proponuje by zmienił pan nazwisko z Majewski na Majewuczenko. Wtedy uwierzę, że to konstruktywna propozycja.

Na nygusa za nasze pieniądze chce zabłysnąć,… ale aby było taniej i ciekawiej, to niech jego skwer połączą ze skwerem Anny Walentynowicz, toż to Ukrainka z krwi i kości….

PANIE polityq. Weź się Pan do roboty . A jak panu się marzy pomnik to zrób za swoje.
Dlaczego tak łatwo liczycie nie swoje pieniądze……

Skwer imienia ofiar bandery

Już sam fakt, że „młody polityk” przyssał się do Gowina, gościa bez poglądów, który był w 50 partiach, a mógłby być i w 100, świadczy o tym, jaka przyszłość przed nami, jak ten okropny oportunista, właśnie obrzydliwie promujący się na temacie ukraińskim przestanie być młody. Ciekawe, czy jest równie ambitny tam, gdzie trzeba odwagi cywilnej i postawy pod prąd. Np. w przypominaniu o tym, że zbrodniarze z UPA są dzisiaj na świeczniku (konkretnie na setkach pomników) na Ukrainie, a banderowskie zawołanie „Sława Ukrainie, herojam sława” jest od 2018 zawołaniem ukraińskiej armii.I że neonazistowski batalion Azow spokojnie sobie hasa przy milczącym… Czytaj więcej »

Nic dodać

Ale bym te pyzy wytamosiła

Zatrzymajny tą galopadę głupoty.

Skwer i co jeszcze ? Ponoć tacy biedni a w marketach pełne koszyki aż się wysypuje , my musimy ciężko tyrać i nie robimy takich zakupów . Ja proponuje kupcie im jeszcze auta nowe z salonu , dajcie działki zbudujcie domy .

Widać w komentarzach jakie poparcie pomysłu. Proponuję zmienić zajęcie