Strona główna Sport Piłka nożna Młody GKS mistrzem województwa (WIDEO)

Młody GKS mistrzem województwa (WIDEO)

1

Zawodnicy GKS Ksawerów z rocznika 2003 prowadzeni przez trenera Krzysztofa Stefańczyka zostali najlepszą drużyną w województwie.

W miniony weekend ksawerowianie triumfowali w turnieju finałowym o Puchar Marszałka Województwa Łódzkiego, w którym walczyły najlepsze drużyny z okręgów łódzkiego, piotrkowskiego, skierniewickiego i sieradzkiego. Dwa tygodnie wcześniej młodzi piłkarze GKS-u triumfowali w turnieju eliminacyjnym okręgu łódzkiego będąc najlepszą spośród 10 drużyn i pokonując w finale 6:3 Andrespolię Wiśniowa Góra.

Tym razem w meczu finałowym zawodnicy GKS-u pokonali 2:1 Mazovię Tomaszów Mazowiecki, która wcześniej rozbiła w półfinale 5:2 Andrespolię. Bramki dla GKS w finale zdobywali: Bartosz Kołodziejczyk i Szymon Kuna. Wcześniej w półfinale ksawerowianie pokonali 1:0 zwycięzcę swojej grupy – Ceramikę Opoczno.

Zawodnicy GKS zgarnęli też nagrody indywidualne. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Bartosz Kołodziejczyk, a bramkarzem Michał Papież. Ponadto wyróżniony został Szymon Kuna.

Skład drużyny: Eryk Adach, Szymon Adamiak, Jakub Deląg, Piotr Górecki, Mikołaj Hryć, Hubert Jakubiec, Bartosz Kołodziejczyk, Szymon Kuna, Michał Papież, Jakub Stecyk, Patryk Wojtyniak.