Strona główna Sport Koszykówka Młode koszykarki brylują w województwie

Młode koszykarki brylują w województwie

0
PTK Szmigiel Znaki - żaczki (u12)

Aż dwie drużyny PTK Pabianice pod wodzą trener Marioli Szymańskiej zdobyły tytuły mistrza województwa w swoich ligach.

Finały kategorii u-12 rozgrywały się w Aleksandrowie Łódzkim. Niestety, w pierwszym meczu turnieju naprzeciw siebie stanęły dwie drużyny z Pabianic. Ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem podopiecznych Marioli Szymańskiej – PTK Szmigiel Znaki (62:31). W finale nasze koszykarki pokonały zespół MUKS Bełchatów 72:61 i zdobyły mistrzostwo województwa. Za to PTK Suwary w meczu o 3. miejsce pokonało gospodynie i także zameldowały się na podium.

PTK Pabianice – skrzatki (u11)

Świetnie w rozgrywkach wojewódzkich poradziła sobie także drużyna skrzatek, czyli kategoria u11. Drużyna ta jest również prowadzona przez trener Mariolę Szymańską.  Pabianiczanki w rozgrywkach ligowych wygrały 9 spotkań odniosły 3 porażki. Pozwoliło im to na zdobycie mistrzostwa w swoje kategorii wiekowej.