Strona główna Styl życia Najczęstsze błędy na rozmowie kwalifikacyjnej – sprawdź, czy ich nie popełniasz !

Najczęstsze błędy na rozmowie kwalifikacyjnej – sprawdź, czy ich nie popełniasz !

0
Young beautiful woman and her job interview

Szukasz pracy w Pabianicach? Czeka Cię rozmowa kwalifikacyjna i chcesz jak najlepiej wypaść? Boisz się, że ze stresu zapomnisz, jak się nazywasz? Bez wątpienia spotkanie rekrutacyjne to jedno z trudniejszych doświadczeń, ponieważ podlegamy wówczas bardzo dokładnej ocenie naszych kompetencji. Zobacz, o czym warto pamiętać, żeby potem nie żałować straconej okazji na wymarzoną posadę!

 

Błąd: zapominanie o sprawdzeniu informacji o pracodawcy

Ile wiesz o firmie, do której wybierasz się na rozmowę? Czy przejrzałeś dokładnie ich stronę internetową i zapoznałeś się z zamieszczonymi tam informacjami? Wiesz, jakie mają produkty lub jak długo działają na rynku? Przyszły pracodawca może chcieć sprawdzić Twoje przygotowanie, które świadczy o tym, czy wysyłasz aplikację bez zastanowienia się i chcesz pracować w Pabianicach gdziekolwiek, czy jednak rzeczywiście zależy Ci na tej konkretnej pracy.

Błąd: nieodpowiedni ubiór

Niechlujny wygląd, zbyt luźny strój lub za duży dekolt, to coś, co może zdyskwalifikować Cię jako kandydata. Pamiętaj, że wybierasz się na oficjalne spotkanie, a nie na imprezę czy po zakupy. Nawet jeśli na co dzień preferujesz swobodny ubiór, w dniu rozmowy powinieneś prezentować się profesjonalnie. Oczywiście nie warto przesadzać, wiele zależy od stanowiska, o które się ubiegasz.

Błąd: spóźnianie się na rozmowę

Spóźnianie się jest odbierane jako nieszanowanie rozmówcy, a nawet brak zainteresowania pracą. Lepiej wyjść wcześniej i mieć pewność, że nic nam nie przeszkodzi w bezpiecznym dotarciu na czas, niż stresować się, biec i wejść zdyszanym.

Błąd: lekceważące zachowanie

Bujanie się na krześle, żucie gumy czy lekceważący ton nie świadczą o pewności siebie, ale o braku kultury i mogą wyjątkowo zirytować Twojego rozmówcę. Pamiętaj, że na spotkaniu kwalifikacyjnym jesteś gościem w progach firmy, więc warto być uprzejmym i opanowanym. Odwzajemnił uścisk dłoni, zajmij wyznaczone miejsce i skup się na rozmowie. Staraj się utrzymywać kontakt wzrokowy z rekruterem.

Błąd: krytyka poprzedniego pracodawcy

Nie byłeś w dobrych relacjach ze swoim poprzednim szefem? Zwolniłeś się z pracy z powodu złej atmosfery w zespole? Nawet jeśli Twój były przełożony nie zasłużył na pochwały, nie krytykuj go przed przyszłym pracodawcą! Pokazujesz się wówczas jako osoba nielojalna i potencjalnie konfliktowa. Poza tym Twój rozmówca może pomyśleć, że w ten sam sposób będziesz w przyszłości wypowiadał się o obecnej firmie.

Błąd: kłamstwa na rozmowie

Nie wymyślaj historii, które nie miały miejsca, a które łatwo jest zweryfikować. Pamiętaj, że istnieje prawdopodobieństwo, że Twój były pracodawca zna kogoś z firmy, do której aplikowałeś. Kłamstwa mogą Cię zdyskwalifikować już na etapie rozmowy lub zostaną ujawnione w momencie, kiedy zostaniesz zatrudniony. Unikaj koloryzowania, jeśli np. znasz angielski na poziomie podstawowym, a w CV wpisałeś poziom bardzo dobry, na pewno zostanie to sprawdzone podczas spotkania.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments