Strona główna Aktualności Biznes Miele chce się rozbudować. To będzie duża inwestycja i nowe miejsca pracy

Miele chce się rozbudować. To będzie duża inwestycja i nowe miejsca pracy

14
Do Wydziału Architektury i Budownictwa Starostwa Powiatowego w Pabianicach wpłynął wniosek od Miele Technika Spółka z o.o. z Ksawerowa o pozwolenie na rozbudowę zakładu. Plany są ambitne, gdyż fabryka sprzętu AGD planuje na chwilę obecną podwoić swoją powierzchnię produkcyjno-magazynową.

Budowa Miele rozpoczęła się w 2018 roku, a już 7 miesięcy później do hal wprowadzono pierwsze urządzenia produkcyjne. Obecnie powierzchnia zakładu to 12 tysięcy m². Po rozbudowie ta liczba ma być podwojona, a w dalszych planach powiększona o jeszcze kolejne 10 tys. m².

– Chcemy budynek wyposażyć w nowoczesne technologie takie jak fotowoltaika, czy wykorzystać na cele zakładu energię geotermalną – mówi Tomasz Kowalski, dyrektor zarządzający zakład Miele w Ksawerowie. – Myślimy również o nowych miejscach pracy. Ze względu na różnorodność procesów produkcyjnych i wspomagających wymagana będzie odpowiednio duża liczba różnych pracowników i kwalifikacji, począwszy od pracowników produkcyjnych i operatorów maszyn, po personel logistyki i utrzymania ruchu, a także specjalistów i inżynierów w obszarze administracyjnym.

Obecnie fabryka zatrudnia około 370 pracowników, ale po rozbudowie planuje się zwiększenie zatrudnienia do nawet 700 – 800 osób. Nowy personel będzie rekrutowany w ramach stopniowego zwiększania mocy produkcyjnych. Pomimo planów rozbudowy Miele cały czas poszukuje pracowników. Na portalach ogłoszeniowych można znaleźć propozycje pracy dla pracownika produkcji, operatora wózka jezdniowego, magazyniera, czy inżyniera produkcji.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
14 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

a będą obiady za złotówkę ?

Za 2 złote i 3 razy batem na 12 godzin….

Przygotowują się na falę taniej siły roboczej w postaci Ukraińców.

Szczególnie na kobiety i dzieci

Jeszcze nie wiecie co będzie budowane na przeciwko, coś znacznie większego

Dronenfabrik GMBH?

Nie, kapitał z o wiele dalszego kierunku.
Jeśli ktoś narzeka że w okolicy budują się fabryki to powinien się w czoło puknąć

Ciekawe gdzie będą produkować jedzenie jak wszystkie pola zabudują halami

Energia geotermalna ? To można ? A to się w mieście zdziwią 🙂

ile tam się zarabia na rękę?

4000 netto na magazynie bez problemu

I pewno system pracy ciągły.

Z wszystkimi sobotami….

Pewnie od chu… 😉