Strona główna Aktualności Z miasta Wrak samochodu przestał blokować miejsce parkingowe

Wrak samochodu przestał blokować miejsce parkingowe

0

Pabianickim strażnikom miejskim udało się doprowadzić do usunięcia wraku pojazdu z parkingu przy ul. Konopnickiej 49. Obyło się bez holowania samochodu na wynajmowany parking, gdyż udało się ustalić jego właściciela.

Opel Astra stał tam od co najmniej kilku miesięcy i zajmował miejsce. Doprowadzało to do irytacji mieszkańców, gdyż miejsc parkingowych nie starcza dla wszystkich.

– W trakcie prowadzonych czynności służbowych strażnicy miejscy ustalili właściciela, który usunął pojazd z parkingu – mówi Tomasz Makrocki, komendant Straży Miejskiej w Pabianicach. – Czasem jednak nie jest tak prosto znaleźć kogoś, kto zajmie się wrakiem, wtedy musimy go zabezpieczać. Obecnie na wynajętym parkingu Miejskiego Zakładu Komunikacji stoją dwa pojazdy, które zabezpieczyliśmy w zeszłym roku. Jeden z nich w tym miesiącu przechodzi na własność gminy i będzie oddawany do utylizacji.

W 2021 roku Straż Miejska prowadziła 103 sprawy dotyczące wraków, których stan wskazywał na ich długotrwałe nieużytkowanie. W 20 przypadkach zgłoszenia się nie potwierdziły, 12 spraw jest w toku, a w pozostałych przypadkach pojazdy zostały usunięte przez właścicieli.

Każdy pojazd, który blokuje miejsce parkingowe, a jest w „opłakanym stanie”, można zgłosić na e-mail: sm@um.pabianice.pl, telefonicznie 986, lub osobiście – Pabianice ul. Narutowicza 33.

 

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments