Strona główna Aktualności Z miasta Miasto wybrało firmę, która ma zadbać o porządek w mieście

Miasto wybrało firmę, która ma zadbać o porządek w mieście

8
O porządek w pabianickich parkach i na skwerach będzie dbała nowa firma. Urzędnicy podpiszą z nią umowę po tym, jak magistrat wypowiedział umowę dotychczasowej.

Stało się tak, gdyż wcześniejszy usługodawca nie wywiązywał się z powierzonych mu obowiązków, do których należało m.in. odchwaszczanie, opróżnianie koszów na odpady, uzupełnianie w dystrybutorach torebek na psie odchody i koszenie trawników. Mieszkańcy to widzieli. Niestety, wysyłane przez urząd upomnienia do firmy nie przynosiły rezultatów.

W efekcie został ogłoszony przetarg mający na celu wybór nowego świadczeniodawcy. Zgłosiły się do niego dwie firmy z Łodzi. Jedna z nich zażądała za te usługi 298.698 zł, drugi z oferentów oczekiwał połowy tej kwoty (dokładnie 152.280 zł). I właśnie z tą tańszą firmą zostanie podpisana umowa.

– Nastąpi to jeszcze w tym miesiącu. Termin zakończenia umowy upłynie 31 grudnia bieżącego roku – poinformowała Aneta Klimek, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego.
REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
8 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Skoro najważniejsza jest najniższa cena, bo w przetargach przecież o to chodzi to należy spodziewać się jakości również najniższej…
Polska…

Mała cena za usługę to i gorsze sprzątanie bo mało pracowników. Na czymś (kimś) trzeba zaoszczędzić. Firma, która udrażnia studzienki kanalizacyjne (kratki burzowe) też nie wykonuje tego należycie.

Znów wybrano po kosztach więc nic się nie zmieni poza pozornymi działaniami batonika w czekoladzie, że coś robi. Facet nie ogarnia nawet prostego opróżniania koszy to aż strach pomyśleć co będzie z tramwajem !!!

Czas start. Zobaczymy zmiany a może nie? Poczekajmy , zegarek tyka.

Jak studzienki kanalizacyjne mają być drożne, skoro robotnicy z ręcznym i słuchawkami zyskują tam wszelki syf z ulicy i chodników. A czy widział ktoś robotników od miejskiej kanalizacji podczas konserwacji kanałów , ja nie widziałem. Nie mówię tu o kamerzystach z kamerami i laptopa którzy robią cyrk na zamkowej a o normalnym czyszczeniu kanałów i przepustów.

Z ręcznym i dmuchawami, zsypujących tam syf z ulicy i chodników

Panie Mackiewicz może jakaś sfit focia z wakacji ? Miasto takie fajne i czyste, że nic tylko wypoczywać !!!

Zamieni stryjek siekierkę na kijek albo z deszczu pod rynnę…